Ja kiedyś zamrażałem ziemię z lasu i nic,może te te krajowe roztocza są wytrzymałe na zamrożenie.I może inaczej dzieje sie z takimi np.z włókna kokosowego(nieraz sie z tym spotkałem) i były roztocza.Możliwe,że to tylko roztocza krajowe takie co sie przyniesie z lasu śa trudne do wytępienia,bo z zamrażaniem włókna kokosowego nie miałem żadnych problemów. Pozdrawiam