Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak przerobić akwarium na terrarium?

  1. #1

    Jak przerobić akwarium na terrarium?

    Mam akwarium o wymiarach 43x23x28 (dł/szer/wys) ! Chciałbym je przerobić na terrarium dla rzekotek żabich ! Czy może ono być poziome (widziałem takie w sklepie o podobnych wymiarach, super efekt) czy koniecznie musi być pionowe? CZy moglibyście mi pomóc jakoś przerobić, jakieś podpowiedzi itd. Na góre szyba szklana z paskiem wentylacji 5/20 cm (szer/dł), i wentylacja w bocznej ściance taka sama. Jak z otwieraniem? Czy lepiej otwierana górna część (bez wentylacji) na zawiasach/silikonie, czy przednią szybke przerobić na zasówane drzwiczki na prowadnicach? Z góry dzięki za podpowiedzi!!! Jak znajdę czas to zrobię projekt jak ja to widzę


  2. #2

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    Elo. Kiedys robiłem coś podobnego... Ja zrobiłem tak... Wszystko zostawiłem tak jak było... Tylko górną szybe (otwieranie) podzieliłem na 2 cześci, 1 stała... A 2 to coś w rodzaju "włazu" pojdz do szklarza i kup zawiasy do szyb(wystarcza 2 małe), zamontuj je i masz świetne zamykanie! Zadna zekotka takiego czegoś nie podniesie :P a bedzie fajnie wyglądało i przedniej szyby sobie niepotztrebnie nie "zaśmiecisz" lepszy efekt wizualny !! Pozdrawiam.

  3. #3
    S m i t h
    Guest

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?


  4. #4

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    Same suche informacje... Jak wyjąć z akwarium boczną szybe? W jaki sposób ? Czym?


  5. #5

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    szybe wycinasz zyletka


  6. #6

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    płazy nie lubią otwierania od góry. Nie lepiej gdybyś położył je na przedniej szybie, wtedy górny otwór byłby przodem. Kleisz tam pasek an dole - do wysokości podłoża, potem wentylacje, otwieraną szybe na zawiasach i na górze wentylacje. Albo z tyłu na górze wycinasz na wentylacje. I jest prościej.
    Pozdrawiam, mamnadizeje że sie wyjaśniłem dość jasno, mam z tym czasem problemy :P

  7. #7

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    No ale jeśli postawie tak jak mówisz to ono będzie o wiele za niskie dla rzekotek !


  8. #8

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    ale mozesz na boku położyć i bedzie w sam raz :]

  9. #9

    Re: Jak przerobić akwarium na terrarium?

    Może troche na marginesie, ale podzielę się doświadczeniem jakie mam.

    Dla świerszczy zaadaptowałem kulę po "śpiącym już" raku.
    Bocznej szybki, z oczywistych względów" nie mogłem wyciąć,
    dlatego konieczna okazała się dodatkowa górna wentylacja
    z rórki kanalizacyjnej.

    Połowa przykrywki otwierana na zawiasach metalowych,
    dobrze trzymających się na cienkiej warstwie sylikonu.
    W siatce wyciołem otwór na oprawkę żarówki.

    Kiepska, ale dająca zarys fotka w zał.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •