Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Platus... Co jeszcze zrobić??

  1. #1
    ponczos
    Guest

    Platus... Co jeszcze zrobić??

    Wczoraj odebrałem P. platusa 2 wyl. Po przybyciu do domu, w fiolce z pająkiem znalazłem wylinkę, czyli jest po 3. Wyglądało się że wszystko jest OK, ale... pajączek siedzi z podwiniętymi nogami, wtulony w ściankę pojemnika na mocz. Wczoraj wieczorem było to samo. Próbowałem go trochę pobudzić do działania - pajączek przeszedł kawałek i wszedł na ściakę pojemnika... za 5 minut znowu zwinięty w kulkę i tulił się do ściany!! ( Wilgotność OK. Temperaturę podniosłem z 25 na 28. Co mogę zrobić jeszcze oprócz czekania?? Zaznaczam że wiem że pająk musi mieć czas aby "odnaleźć" się w nowym otoczeniu i wcale mu tego nie utrudniam. (


  2. #2
    Awikularia
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Przykro mi, ale nic oprocz czekania nie mozesz zrobic....

  3. #3
    Hwarang
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    A nogi mial podwiniete pod siebie, czy siedzial taki skulony jakby chcial sie pod nimi schowac? Bo jak to drugie, to raczej nic strasznego, moj mial podobnie przez pare dni ale mu przeszlo.


  4. #4
    ponczos
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Nie wiem czy da się odczytać z tej fotki, ale wygląda to mniej więcej tak:




  5. #5
    herzog
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    najlepiej jak zostawisz go przez kilka dni w spokoju.Ptasznik musi odpoczac po wylince.

  6. #6
    Hwarang
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Nic nie widac prawie :/ Na moj gust po prostu jest skulony. Tak czy siak, jak napisali poprzednicy, nie pozostaje Ci nic innego jak czekac.


  7. #7
    Jimbo
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Pająki często robią taką gimnastykę po wylince. Podkulają nogi, albo np wyciągają się jak długie. Więc raczej nie masz się co martwić.

  8. #8
    pac
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    nie wiem co chcesz mu jeszcze zrobic... reanimacje?? daj mu spokoj na jakis czas..


  9. #9
    chrzanu
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Awikularia: True true. Musisz czekać i nic więcej. po
    1)wylinka
    2)nowy pojemnik.


  10. #10
    morda
    Guest

    Re: Platus... Co jeszcze zrobić??

    Daj mu spokój. Pająk po wylince przez kilka dni siedzi taki skulony. To bardzo wyczerpujący proces.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •