Mojemu samcowi haki pojawiły się po 12wylince(29.04.04.),miesiąc póżniej zrobił sieć godową i napełnił bulbusy(28.05.04),więc teraz jest dorosłyTo napewno jest jego ostatnia wylinka(swoją drogą muszę mu załatwić jakąś cizie).Po za tym przy tej wielkości pająka(L11)powinno być widać czy to samiec,czy samica.Wystarczy wziąść pająka i odwrócić.Samica ma wyrażną klapkę),a samiec nie ma nic,jest płaski.U brachypelm od 9 wylinki widać TO gołym okiem.