Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: biale robaczki -- help

  1. #1

    biale robaczki -- help

    Mam w terrarium rure korkowa pod ktora wlazily swierszcze wiec postanowilem spod zagipsowac (zrobic noge). Zrobilem, jednak nie czekalem do konce zeby wyschnal gips i wstawilem do terrarium. Dzisiaj patrze a pod kora (a dokladniej pod gipsem) chodza male robacznki. Musialo byc tam bardzo duzo wilgoci...

    co to moze byc ? czy to jest grozne dla mojego gekona lamparciego... i jak sie tego pozbyc?


  2. #2
    Ufol
    Guest

    Re: biale robaczki -- help

    Musisz to wywalić, wydezynfekować i położyć gips od nowa. Nie wiem czy te robaczki są groźne, ale raczej nie są przyjazne. Nie wiem co się może od nich stać, ale chyba nie zaszkodzi ich zlikwidować? A to nie są roztocza? Jesli tak to musisz się koniecznie ich pozbyć.

  3. #3

    Re: biale robaczki -- help

    Najprawdopodobniej są to skoczogonki - nic groźnego


  4. #4

    Re: biale robaczki -- help

    zauwazylem takze ze trzy swierszcze mi padly... moze to ich wina, a nie jakiejs wilgoci..?


  5. #5

    Re: biale robaczki -- help

    moze to wina robaczkow... ale jak jest za wilgotno, to swierszcze padaja jak muchy.


  6. #6
    Sebastian Wolf
    Guest

    Re: biale robaczki -- help


    Jaca ma rację to skoczogonki nic grożnego też to mam ......

    w najgorszym wypadku kwiatom zaszkodzi...

  7. #7
    [RED-689]
    Guest

    Re: biale robaczki -- help

    Kwiatom tez nie szkodza Spulchniaja ziemie....
    Skoczogonki ma w wiekszosci kazdy w wilgotnym terra...


  8. #8

    Re: biale robaczki -- help

    eh nie jestem przekonany ze to sa skoczkonogi...
    dzisiaj chcialem zmienic gekonowi wode a tu patrze na naroznikach poidelka az czarno od tych robali... cholera chyba sie rozprzestrzenily po calym terrarium ((
    Obudzilem gekona a on jakis osowialy ze mozna go brac na rece - powinien normalnie zywo reagowac itp. (nawet wolalbym zeby ten brak reakcji byl spowodowany wybudzieniem gekona z glebokiego snu, jednak sam w to nie wierze). Od dwoch dni nie zrobil kupy (no chyba ze gdzes ja zagrzebal) i chyba przestal jesc swierszcze (chociaz nie wyglada na wyglodzonego)...
    eh juz sam nie wiem co myslec.. chyba czeka mnie wizyta u weterynarza ((

    Pozdrawiam


  9. #9

    Re: biale robaczki -- help

    Jak to czarno od robali? Przecież pisałeś, że one są białe :/


  10. #10

    Re: biale robaczki -- help

    no jak ich jest z 50 sztuka za 1 cm(kwadratowy) to nie mozna sie dziwic ze jest ciemno w tym miejscu... zaden robak nie jest 100% bialy czy przezroczysty, a jesli nawet sa to nie umnie.
    Jutro chyba pojde do weterynarza bo juz mnie to zmeczylo :///
    (chyba wypil wode gdzie te robale byly i teraz zle wyglada)

    :////////////////////////////

    Pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •