Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Xaxim, gdzie można kupić?

  1. #1

    Xaxim, gdzie można kupić?

    Xaxim to popularny materiał dekoracyjny do tworzenia zazieleniających się teł w terrariach szczególnie popularny w terrariach z Dendrobatesami. Na zdjęciach prezentuje się imponująco. Znalazłem jego ofert w Niemieckich sklepach internetowych, jednak cena jest duża - szczególnie, że potrzebuję 1m2 powierzchni. Sprzedawane są tam panele o rozm. 50 x 25 x 2,5 za 14 Euro. Wiem, że gdzieś w Holandii, sprzedawany jest za dużo mniejszą kasę. Może ktoś widział go w Polsce?
    Przy okazji, może ktoś wie gdzie można kupić matę z naturalnej kory korka (nie prasowanej)?


  2. #2

    Re: Xaxim, gdzie można kupić?

    Czy chodzi ci o mate kokosową ?
    Czy może o coś innego ?

  3. #3

    Re: Xaxim, gdzie można kupić?

    Chodzi o korę dębu korkowego. Nie widziałem takiej w formie płaskiej. Bywają czasem rurki, czasem dość duże. Trafiłem kiedys też na coś co było sprzedawane jako kora dębu korkowego, ale na pewno nią nie było.
    A ten xaxim to fajna rzecz, ale pierwsze słyszę o tym by to było osiągalne w Polsce. Szukaj. Może znajdziesz. Powodzenia.


  4. #4

    Re: Xaxim, gdzie można kupić?

    Niestety nie o matę kokosową. Jest to rodzaj jakiegoś prasowanego torfu brazylijskiego. Robią z niego tez woreczki zamiast doniczek do sadzenia epifitów na konarach. Po kupienie wygląda podobnie jak mata kokosowa ale po spryskiwaniu zaczyna się zielenić.


  5. #5

    Re: Xaxim, gdzie można kupić?

    Tak - kora drzewa korkowego - jak by ktoś widział byłbym wdzięczny za informacje.


  6. #6

    Re: Xaxim, gdzie można kupić?

    Trzeba by się pytać w sklepach gdzie sprzedają korek naturalny (podłogowy i ścienny).Może skontaktować się z dystrybutorem tego surowca,lub w hurtowniach gdzie sprzedają korek . Może byktoś sprowadził?.


    Trzeba pytać koniec języka za przewodnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •