Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: rozbrykane termometry

  1. #1

    rozbrykane termometry

    Witam.
    Mam pewien problem, posiadam 3 rozne termometry i kazdy z nich wskazuje co innego: 26,39,41, mierzone oczywiscie w tym samym miejscu.
    Nie mam pojecia ktory prawidlowo wskazuje. Moze cos poradzicie ?


  2. #2

    Re: rozbrykane termometry

    A jakie sa te termometry?? Najlepiej kupic zwykly szklany lub porzadniejszy elektroniczny bo te tansze tez pokazuja w caly swiat :-)

  3. #3

    Re: rozbrykane termometry

    Kupić czwarty ?? Tak to juz jest z termometrami, musisz sprawdzic jakims innym jaka jest faktycznie bo na wyczucie nic nie zrobisz.


  4. #4

    Re: rozbrykane termometry

    Napisz z jakich termometrów korzystasz.
    A co do najlepszych termometrów to według mnie zwykłe akwarystyczne są najlepsze no i elektroniczne też są niezłe


  5. #5

    Re: rozbrykane termometry

    Jeśli tam masz okrągłe exo terra i taki akwarystyczn-terrarystyczny ( nalepoiany, paskowy) to eni ufaj ich wskazanią one najczęściej kłamią.


  6. #6

    Re: rozbrykane termometry

    poprostu idz do sklepu, wez kilka policz mniej wiecej srednia temperature jaka pokazuja i wyierz ten ktory pokazuje najblizej tej sredniej


  7. #7

    Re: rozbrykane termometry

    Czesc
    Jak maja skale od 0'C (ale pewnie nie ;> ) to wsadz termometr do topniejacego lodu - jesli jest dobry powinien pokazywac cos w okolicach 0'C.

  8. #8
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: rozbrykane termometry

    Wyskaluj przy pomocy termometru lekarskiego.

    Aby to zrobić włóż do letniej wody obydwa termometry, odczytaj ich wskazania i będziesz wiedział, ile stopni trzeba dodawać/odejmować od wskazań tego mniej dokładnego. Możesz powtórzyć zabieg dla różnych temperatur aby sprawdzić, czy błąd wskazania przy każdej temperaturze jest taki sam.


  9. #9

    Re: rozbrykane termometry

    Witam.
    Tak własnie myślalem że może lekarski termometr potraktować jako "wzorzec".
    Co do tego jakie sa to termometry: jeden zwykly okragly (tandeta), drugi pokojowy i trzeci akwarystyczny (szklany).


  10. #10

    Re: rozbrykane termometry

    Z lekarskimi to tez tak lipnie.
    Mam 5 termometrow lekarskich.
    Temp 37 - mierzona przemyslowym termometrem z dokladnoscia +-0.1.
    I tak:
    1 - 39,4
    2 - 35
    3 - 37.2
    4 - 40
    5 - 36.6 ;]

    Wiec nie tak ciekawie z tymi termometrami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •