Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z B.Albopilosum L2...

  1. #1
    mosqum
    Guest

    Problem z B.Albopilosum L2...

    Witam...
    Niedawno rozpoczalem przygode z hodowla ptasznikow, obecnie mam dwie Brachypelmy Albopilosum L2 i juz zaczely sie problemy. Chcialem zaznaczyc ze uwaznie przeczytalem FAQua Jeden pajak mial kilka dni temu wylinke (II), po podanym w FAQu czasie probowalem podac mu pokarm (pinki i muszki owocowki) ale w ogole sie nimi nie interesowal. Dzisiaj zagladnalem do kliszy i okazalo sie ze lezy zupelnie bezruchu, po kilku godzinach probowalem go nawet draznic ale nie reaguje. Wiem ze moglyby to byc objawy zblizajacej sie wylinki ale poprzednia przechodzil doslownie kilka dni temu, od tego czasu nic nie jadl.
    Druga Brachypelma meczy sie z wylinka od okolo 48h :| Udalo jej sie zrzucic czesc ale nie potrafi sobie poradzic ze zrzuceniem czesci z odwloka, mam wrazenie ze jest dosc nerwowa...
    Bardzo bym prosil o rady bo juz naprawde nie wiem co robic (albo czego nie robic)
    dziekuje z gory i pozdraviam

  2. #2
    pikpok
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    1. jeśli by zdechl to podkurczyłby nogi pod siebie.
    2. a jeśli żyje to zje jek mu sie zachce
    3. zwiększ wilgotnośc i temperature tylko nieprzesadz tak gura do 30stopni
    4. niema czwartego punktu

  3. #3
    mosqum
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    Ma podkurczone nogi.. ((((((((((((

  4. #4
    waldekSS
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    zwiększ wilgotnośc !!!!


  5. #5
    pikpok
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    możliwe że mają zasucho i dlatego jeden niechce wyjść z wylinki a drugi sie przesuszył

  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    Nie kazdy ptasznik umierajac ma podkulone nogi, drogi panie Pikpok (za duzo bajek o pingwinku?). Jezeli mi ktos nie wierzy, mam zdjecia moich padlych pajakow, z NIE podkurczonymi nogami.

    Coz, tak czasami bywa, ze pajaki padaja i nic sie na to nie poradzi. Co do drugiego osobnika - zostaw ten kawalek "skorki" na pajaku przez okolo tydzien. Jezeli po tym czasie nadal bedzie go ciagal za soba, mozesz sprobowac delikatnie sciagnac pozostaly oskorek. Pamietaj, aby nie robic tego teraz, kiedy ptasznik jest miekki i bardzo podatny na zranienia.

  7. #7
    pikpok
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    ale jeśli sie nierusza i ma podkurczone nogi droga pani Awikulario to znaczy że chyba zdechł NIE!

  8. #8
    Hwarang
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    Potwierdzam Ostatnio padla mi emilka po 1 wyl i nimfa chromki. Obie nawet nie myslaly aby podkurczyc nogi :/


  9. #9
    cyphelf
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    A mogłabyś pokazać jakieś fotki? Nie chodzi o to żebym nie wierzył, tylko ciekawi mnie coś takiego - raczej nie spotykany nigdzie temat zdjęć.

  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: Problem z B.Albopilosum L2...

    "1. jeśli by zdechl to podkurczyłby nogi pod siebie."

    O to mi chodzilo, Pikpok. To cytat z twojego posta. Ja zaripostowalam. To tyle. Nie zoladkuj sie tak, bo wrzodow dostaniesz w mlodym wieku....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •