Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Opalizacja

  1. #1
    PMajdan
    Guest

    Opalizacja

    Szperajac w internecie napotkalem na taki termin. Prosze o wyjasnienie. Dotyczy zdaje sie linienia, ale nie wiem co dokladnie oznacza.


  2. #2
    Neo2
    Guest

    Re: Opalizacja

    To chyba cos takiego ze mieni sie roznymi kolorami, choc w rzeczywistosci ma inny. Zalezy pod jakim kontem pada swiatło jest inny kolor.

  3. #3
    x ray
    Guest

    Re: Opalizacja

    Opalizacja jest to efekt charakteryzujący się piękną grą barw. Zjawisko to polega na połączeniu zjawisk dyfrakcji i interferencji światła białego.


  4. #4
    PMajdan
    Guest

    Re: Opalizacja

    A to kiedys robilismy na fizyce chyba experymenty z interferencja swiatla. JAK TO SIE MA Z PAJAKAMI?


  5. #5
    x ray
    Guest

    Re: Opalizacja

    chyba chodzi Ci o wizualne efekty postrzegania ubarwienia pajaczków ..bynajmniej tak to zrozumiałem ... wystarczy popatrzeć na ( karapaks) dorosłego versikolor .. jak zachodzi taki efekt


  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: Opalizacja

    No dokladnie. Opalizujaco-zielony -> czyli taki zielony metalik .

  7. #7
    PMajdan
    Guest

    Re: Opalizacja

    Aha zludzenia kolorowe. No dobra. Ja mam takie po paru kielonach.


  8. #8
    loko
    Guest

    Re: Opalizacja

    Opal jest substancją mineralną, zestalonym żelem krzemionkowym o zmiennej zawartości wody, zwykle bezbarwny lub biały, niekiedy różowy, żółty, czerwony (opal krwisty) lub zielony (prazopal). Tworzy skupienia naciekowe i naskorupienia. Wytrąca się z wód cieplic (np. gejzerów), powstaje także w wyniku procesów wietrzenia. Tworzy szkielety niektórych organizmów (okrzemek, promienic). Nietrwały, z biegiem czasu krystalizuje, tworząc chalcedon. Jest składnikiem niektórych skał osadowych (np. opok, gez); odmiany o efektownej grze barw (opalizacja) używane w jubilerstwie (opal szlachetny).

    i wlasnie dlatego opalizacja


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •