Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

  1. #1

    Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

    Gdzie można kupić w Poznaniu paski takiej blachy ?


  2. #2

    Re: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

    ja mam moskitiere wklejoną. W dobromirze wraz z taśmą do kupna, tylko zalezy ajki to ziwrzak bedize.

  3. #3

    Re: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

    Zależy co masz zamiar trzymać w takim terra bo u mnie juz albopilosum l5 poradził sobie z plastikową moskitierą

    w razie czego można zastosować metalową siatkę o małych oczkach lub dla ludzi z duużą ilością czasu nawiercić blachę odpowiednio gęsto ale ostrzegam że jest to strasznie czasochłonne choć efekty nawet fajne.

    jak masz terra z OSB albo innych rzeczy "drewnopochodnych" też można to nawiercić tylko że wtedy krawędzie otworów wychodzą postrzępione i wygląda to dość nędznie

    dla niezbyt "dociekliwych" pająków można zamontować takie małe kratki wętylacyjne do drzwi (coś koło 5 cm średnicy) tyle że jak się uprze to w kilka dni je przegryzie.

    więcej pomysłów nie mam może są i inne lepsze sposoby ale ja ich nie stosowałem

    podaj dla kogo ma być terra to będzie łatwiej coś wymyślić

    p.s dla blondi zastosowałem osłonę wentylatora z kompa (taka z drutu ) fajnie wygląda ale nawet karaczany przez nią wieją wieć musze nad nią popracować


  4. #4

    Re: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

    Nie najpiękniejsze, ale skuteczne: aluminiowe prowadnice do tynku, do kupienia wszędzie. Mają mniej otworów niż tradycyjnie stosowane blachy - trzeba to uwzględnić i zwiększyć powierzchnię wentylacyjną.
    A doskonałym źródłem perforowanej blachy są głośniki od starych magnetofonów i adapterów Kilka terrariów w ten sposób wentyluję...

  5. #5

    Re: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowan

    a ja proponuje plexe - zrobienie dziurek to nic, a prezentuje się całkiem niezle i jest tania

    pozdro

  6. #6
    Mostek1
    Guest

    Re: Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej

    Rozbierz filtr powietrza (chodzi o te większe w kształcie koła) uzyskasz ajny paseczek siatki ocynkowanej- jednak jest taka cienka że dorosły pająk może ją przegryść.
    Siateczka do szlifowania tynku- ten sam problem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •