Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: czy w piwnicy

  1. #1

    czy w piwnicy

    mam niezagospodarowana piwnice ok 6m2 .chcialbym w niej chodowac gekony lamparcie ale nie tylko.jest jeden problem nie mam napiecia na 220v tylko na 24 v.czy jest jakas szansa obejscia tego.moze jakis prostownik.ma ktos pomysbede wdzieczny

  2. #2

    Re: czy w piwnicy

    Taki mały off topic:
    a masz w tej piwnicy jakiekolwiek okna?


  3. #3

    Re: czy w piwnicy

    Prostownik nic nieda do czego jest Ci dokladnie prad potrzebny?? Zwykłe urzadzenia na 230V sie nie nadaja trzeba stosowac ich niskonapieciowe odpowiedniki, zarowki 24V lub 12V + dioda prostownicza. Co do ogrzewania mozna zastosowac ogrzewanie rezystancyjne dobrane do napiecia (3-4 minuty liczenia) potem zakup rezystorow ,kabla i zlutowanie tego

    Podwyzszenie napiecia na 230V jest mozliwe tylko poprzez transformator podwyzszajacy z 24/230, jesli pobieralbys mala moc a mialbys porzadny (duzy transformator) 230/24 to moglbys go podlaczyc odwrotnie ale podkreslam ze trzeba znac maxymalny pobor mocy urzadzen i wartosci znamionowe transformatora jesli sie na tym nieznasz to nawet odwrotnie nie podlanczaj bo pewnie od razu sie spali :P

    Poszukaj w sklepach transformatora podwyzszajacego tylko najpierw oblicz maksymalne obciazenie i prad plynacy przez przewody zeby sie n ie narazic na zniszczenie sprzetu.

  4. #4

    Re: czy w piwnicy

    To co napisalem wyzej jest dla pradu zniennego jesli masz w piwnicy stały 24V a chcesz 230 to trzeba by juz dawac falownik ale to zadroga zabawka lub zaduzo roboty jesli ktos to potrafi zrobic, pozostalo by tylko zostac na tych 24V co uniemozliwia stosowanie lamp UV skalek grzewczych czy innych urzadzen na 230.

  5. #5

    Re: czy w piwnicy

    A to jest piwnica w bloku czy w domu? Bo jak w bloku to nie możesz tego zrobić


  6. #6

    Re: czy w piwnicy

    okien nie mam piwnica jest w bloku.no imam pecha .na elektryce sie nie znam.kuwa jjedynie pajaki ale nie zabardzo.jedyne co moge zrobic to z chaty pobrac prad ale to 3 pietro to chyba odpada.

  7. #7
    wh6fxe
    Guest

    Re: czy w piwnicy

    Nie radze takich "rzeczy" w blokowej piwnicy trzymac :/.

  8. #8

    Re: czy w piwnicy

    szkoda.duzo miejsca tak niewykorzystanego.zonka nie za bardzo w domu to widzi,myslalem ze tam bede mial swoj raj.cos wymysle nie poddam sie a o sasiadow to sie nie martwie bo mam osobna piwnice gdzie ja mam tylko dostep

  9. #9

    Re: czy w piwnicy

    Skoro tak sie uparles to wybierz jakies zwierzaki ktore nie maja innych potrzeb niz swiatlo z zarowki i wyzsza temperature te 24V spokojnie do tego wystarczy mozesz zrobic oswietlenie z halogenow samochodowych 12V laczac dwa szeregowo bedziesz mial cieplo i jasno jak chcesz to moge Ci pomoc w doborze oswietlenia mocy elementow czy ogrzewania napisz tylko czego oczekujesz a ja powiem czy da rade

  10. #10

    Re: czy w piwnicy

    wielkie dzieki.narazie elektryk a zakladu mi cos poradzi mowi ze to bedzie koszt ok 200zl.tylko obliczy mi ile watt moge wyciagnac. a moze jakas propozycja co do gatunkow .kabel grzewczy napewno uda sie podlaczyc najgorzej bedzie z lampa uv.ale i na to cos sie poradzi a jak nie to sie poszuka zwierza ktore nie wymaga uv.ale walcze !!! o podbojach bede infor a potem fotki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •