Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Karmienie P.Murinusa mącznikami

  1. #1
    Maniak
    Guest

    Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Właśnie zorganizowałem sobie hodowlę tegoż zwierzątka (mącznika) tzn pudełko plastikowe+otręby+larwy. Mam też murinusa L2. Pytanie brzmi: czy ten murinus poradzi sobie z larwą mącznika? Próbowałem tak jak jest napisane w FAQu przekroić larwę na pół ale wyleciały z niej "flaki" i już więcej się nie ruszała i nie była dla niego ciekawa (czyt. martwa). W jaki sposób mam go tym karmic? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

    Maniak


  2. #2
    dee jay
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    tak dokładnie w taki sposób masz go karmic. "flaki"jak to określiłes czasem wylatują

  3. #3
    Maniak
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Dobra ale jak wyleciały to larwa zdechła i kicha. On taką nieruszającą się też zje?


  4. #4
    dee jay
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    tak zje karmie tak moje l1 i maja sie dobrze wiec nieobawiaj sie bedzie głodny to sobie zje.
    ps. sprawdzona metoda.

  5. #5
    sebooz
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    no i lepiej jest ciąć jakąś żyletką (mniej się rozlewa )

  6. #6
    talullah
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Z karmieniem mączniakami bywa różnie. Nasze pająki (10 sztuk różnej wielości) nie chcą jeść mączniaków. Tylko jeden B. smithi czasem je konsumuje. Ale to kwestia gustu pająka. W razie czegoś uważaj na świerszcze. Nam świerszcz zabił
    P. murinusa L4. Maczniaki są najbezpieczniejszą karmą, bo nie gryzą.


  7. #7
    morda
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Utnij mu główkę i po kłopocie. Pająk zje takiego trupka.


  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Eh... macie problemy
    Daję smithi l2 całe larwy (mniej więcej wielkości jej ciała), a albopilosum l5 już wyrośnięte larwy i nigdy nie było problemu. Konsumują je aż miło.Po porstu dobieraj wielkość larwy do ciała pająka. Jak ofiara się rusza, pająk chętniej ją je. I może dłużej leżeć w pojemniku jak jej nie ruszy.


  9. #9
    Maniak
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    połówka leży już dość długo i raczej nie jest zainteresowany


  10. #10
    bachus
    Guest

    Re: Karmienie P.Murinusa mącznikami

    Ja moje maluchy karmię świerszczami, z tym że najpierw je osobiście ukatrupiam żeby nie pogryzły mi pupili. I nie mam w sumie problemów, że któryś nie je.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •