Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: kiedy łączyć moje albopiloski?

  1. #1
    midboss
    Guest

    kiedy łączyć moje albopiloski?

    witam

    tydzien temu wyliniala mi jedna albopilosa i sie okazalo ze to samiec. ma bulbusy, czyli dorosly jest..
    z kolei w piatek wyliniala mi samica tego gatunku..
    no i teraz prosze o porade
    kiedy moge sprobowac je polaczyc?
    oba sa teraz po jedenastej wylince.

    pozdrawiam!
    midboss

  2. #2
    Hajdi
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    to wyglada tak:samica moze byc za mloda i nie bedzie chciala kopulowac.samca dopuszczasz jak napelni narzady nasieniem.ale dopuszczasz go dopiero wtedy jak samica dobrze stwardnieje i sie dobrze naje czyli ok miecha(ale mozesz wczesniej)


  3. #3
    midboss
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    ok, za miesiac sprobuje, co mi szkodzi hodowalem tego samca od L2 i mam nadzieje ze sie przyda. nastepnej wylinki samicy nie doczeka..

    jeszcze tylko zapytam: kiedy bedzie wiadomo ze samiec sie napelnil? bedzie do okola sporo pajeczny? teraz trzymam go w pojemniku ze swiezym wloknem kokosowym, zero pajeczyny..

    pozdrawiam,
    midboss

  4. #4
    Awikularia
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    Jezeli jest to rodzenstwo, to raczej pozegnaj sie z kopulacja. Chyba ze masz zamiar wprowadzic na rynek pajaki z chowu wsobnego. Ale nie sadze, aby samica po 11 wyl. byla juz gotowa do rozmnazania. Samiczki B. albopilosum dojrzewaja o 2-3 wylinki pozniej, niz samce.

  5. #5
    midboss
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    samca mam od L2, samiczke kupilem jakis miesiac temu..

    swoja droga.. ciekawe jaka jest szansa ze to rodzenstwo?

    pozdrawiam,
    midboss

  6. #6
    Saurus
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    niby dlaczego samiec ma nie dozyc nastepnej wylinki samicy?to nie modliszka zeby po 1-2 miesiacach samiec padal. Samiec moze pozyc rok spokojnie a nawet dluzej


  7. #7
    wienio
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    midboss
    Nakarm porządnie swoją samiczkę i spróbuj je dopuścić. Prawdopodobnie jest jeszcze za młoda ale skoro i tak masz samca to nie szkodzi spróbować




    Saurus
    nawet jeśli pożyje rok to i tak nie będzie w stanie zapłodnić samiczki (do kopulacji dojdzie ale kokon nie zostanie zapłodniony)

  8. #8
    midboss
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    a ja tam wiem kiedy ona zechce znow wyliniec?

  9. #9
    midboss
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    no wlasnie..

    z tym zaplodnieniem/niezaplodnieniem to nie jest przypadkiem tak ze jak samies dlugo przechowuje sperme to ona nie jest w stanie zaplodnic jajek, ale po kopulacji znow sie naladuje, swiezym towarem, i ten swiezy juz jest ok???

    pozdrawiam,
    midboss

  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: kiedy łączyć moje albopiloski?

    Coz, z doswiadczenia i moich obserwacji moge powiedziec, ze najlepsze sa samce do pol roku po ostatniej wylince. Pozniej szanse na zaplodniony kokon gwaltownie maleja i taki samczyk roczny bedzie bardzo chetne kopulowal z partnerka, ale nie oczekujcie zaplodnionych jajeczek... Coz, wiek robi swoje. U bardzo mlodych samic odsetek zaplodnionych jajeczek tez jest nizszy, niz u samic doroslych. Lepiej jest moim zdaniem poczekac te 2-3 wylinki, niz plakac nad niezaplodnionym kokonem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •