Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Żarówka

  1. #1
    Vagansmen
    Guest

    Żarówka

    Mam żarówkę w środku terra 15cm nad podłożem o mocy 25W
    Czy ona za bardzo wysusza powietrze? Spryskuję terra codziennie, niekidy nawet dwa razy na dzień. Ale czy mam ją dać trochę wyżej, lub wogóle ją wyjąć?

    Z góry dzięki za pomoc.


  2. #2
    ell_motta
    Guest

    Re: Żarówka

    Ja mam 15 bo 25 daje ze duzo ciepła tylko gekony maja 25. Wedlug mnie 15 wystarczy

  3. #3
    cyclosternum
    Guest

    Re: Żarówka

    15W jest wystarczająca ale jak w domu masz powyrzej 20C to temperatura jest wystarczająca


  4. #4
    Vagansmen
    Guest

    Re: Żarówka

    A mogę zamiast kupować 15W po prostu dać tą 25W wyżej o kilka cm
    A tak wogóle to ta 25W chociaż jest w środku to termometr pokazuje najwyżej 24 stopnie- ale może to dlatego, że terra jest za duże 64cmX24cmX30cm (dł/szer/wys/)


  5. #5
    OmeN
    Guest

    Re: Żarówka

    A ja mam 40W i wisi mi nad 9 pojemnikami w odległości 55cm a temteraturke mam 27-30 C. Bestie się ciesza najwidoczniej bo siedzą tam gdzie najacieplej i się opalają ;P


  6. #6
    Vagansmen
    Guest

    Re: Żarówka

    Moja vaganska też niekiedy siada na szybie 2cm od żarówki jak świeci, czy ona nie przesadza i mogę dać ją poprostu wyżej tą żarówkę czy mam kupować nową


  7. #7
    Szpaq
    Guest

    Re: Żarówka

    To jak ci wysusza to zwilzaj podloze bardziej (nie tylko spryskiwaczem), czym nizej zarowka tym wieksza jest cyrkulacja powietrza wewnatrz terra i tym bardziej wysusza podloze, jak temperature masz dobra to poprostu zwilzaj mocniej podloze tuz pod sama zarowka a zarowke umiesc w rogu.

  8. #8
    rastafaq
    Guest

    Re: Żarówka

    Radziłbym Ci zwiększyć terra , bo masz napewno za małe szczególnie dla takiego olbrzyma jakim jest Vagans i zastosować 8 żarówek 15 W, wtedy bedzie dobrze.


  9. #9
    Vagansmen
    Guest

    Re: Żarówka

    rastafaq i co w tym miało być śmiesznego? Moja vaganska czuje się w tym terra świetnie i nie problemu ze znalezieniem pokarmu, tylko ta żarówka, chyba kupię 15W


  10. #10
    rastafaq
    Guest

    Re: Żarówka

    Nic śmiesznego, sama prawda, kup sobie nawet 2 W.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •