Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Neonówka

  1. #1
    Vagansmen
    Guest

    Neonówka

    Mogę używać do ogrzewania terra 15W neonówki? Ja mam terra przykryte klapą, a pod klapą jest aluminiowa siatka. I właśnie na tej klapie jest ta neonówka, tyle,że ona jest trochę duża- koło 35cm dł.. Czy ona nie będzie dawać ze względu na rozmiar za dużo ciepła?
    Z góry dzięki za pomoc


  2. #2
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Neonówka

    lampy neonowe daja bardzo mało ciepla(wiec watpie ze bedize az za duzo ciepła ) .lepiej zrobisz montujac zarowke 15 W zwykła

  3. #3
    KoMar_83
    Guest

    Re: Neonówka

    jak dla mnie to moc jest wyznacznikiem dawanego ciepła... neonówka może być i 20cm, a i tak jak będzie miała 15W, to a tyle samo ciepła...


  4. #4
    Vagansmen
    Guest

    Re: Neonówka

    Więc bardziej opłaca się kupić żarówkę 15W?


  5. #5
    jw73
    Guest

    Re: Neonówka

    Żarówkę będzie ci łatwiej opuścić. Świetlówkę masz już na stałe w klapie i raczej ciężko ci będzie ją obniżyć.


  6. #6
    Vagansmen
    Guest

    Re: Neonówka

    A nie będzie różnicy jak kupię żarówkę białą a nie czerwoną? Bo byłem w najbliższym sklepie z takimi rzeczami, ale mieli tylko białe


  7. #7
    KoMar_83
    Guest

    Re: Neonówka

    nie ma różnicy... chyba, że estetyczna... zależy jaki ci się kolor podoba...


  8. #8
    Vagansmen
    Guest

    Re: Neonówka

    Dobra, dzięki, chyba jutro idę kupić tą biała żarówkę 15W i problem z głowy


  9. #9
    Mysza1983
    Guest

    Re: Neonówka

    chyba w liceum się uczyłeś...
    to jest moc pobierana z sieci i nie jest ona wyznacznikiem ciepła, wynika to ze specyficznych właściwości użytych do wytwarzania światła


  10. #10
    jw73
    Guest

    Re: Neonówka

    U mnie przy białej żarówce pająki były bardziej płochliwe i nerwowe. Wolę czerwone.
    Moim zdaniem białe światło im przeszkadza, w końcu to zwierzaki nocne.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •