Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: halogen

  1. #1
    ziu
    Guest

    halogen

    Witam mam pytanie czy ktos uzywa do ogrzewania ptasznikow halogenow? ja ostatnio zmienilem zarowke na halogen najmniejszej mocy 20W i zastanwiam sie czy on za bardzo nie wysusza powietrza halogen daje ok 28-29oC ?


    Pozdrawiam


  2. #2
    x ray
    Guest

    Re: halogen

    ..używam tego na 230V doskonale sie u mnie sprawdza przy maluszkach......troszke więcej podlewam reguluje temperature odległoscia od pojemniczków ,a temperatura coś koło tego co napisałes w zależności od temperatury w pomieszczeniu.


  3. #3
    ziu
    Guest

    Re: halogen

    no dokladnie ten na 230 V tez reguluje odlegloscia i jak narazie jest spoko tylko trzeba czesto podlewac :]


  4. #4
    Szpaq
    Guest

    Re: halogen

    Wszyscy staraja sie zeby jak najwiecej pradu szlo na cieplo a nie na swiatlo, dlaczego wy robicie naodwrot? Taki halogen ma wyzsza skutecznosc swietlna od zwyklej zarowki, juz niedlugo bedziecie uzywali swietlowek energooszczednych.

  5. #5
    ziu
    Guest

    Re: halogen

    bueheheheheh :] tos teraz przywalil kolego czy ty kiedys widziales halogen :]? podloz reke pod taki 35W i zobaczysz czy on daje malo ciepla?!?!? nie wyrobisz. Na halogenie mozna smazyc kieblase takze nie mow mi ze malo ciepla daje.
    A wrecz przeciwnie malo daje swiatla zastanawiam sie czy mi kwiatki beda rosly bo tak dziwnie ciemno jest a za to bardzo goraco. Pod 50W halogenem bys nie utrzymal reki 10 sek a ja mam 20W tez jest cieplutko wystracza.

    To zes mnie rozbawil panie szpaq


  6. #6
    Szpaq
    Guest

    Re: halogen

    No wiesz porownaj wielkosc banki zarowki a halogena w przypadku halogena cale cieplo musi wydzielic sie na malutiej powierzchi i dlatego otrzymuje sie tak wysoka temperature przy samym halogenie, zarowka wydziela wiecej ciepla jak nie wierzysz to zrob tak: umiesc termometr 10 cm od srodka zarowki a potem 10cm od srodka hlogenu obie zarowki musza miec ta sama moc i zobaczysz, w halogench dzieki dodaniu halogenkow czesc pasma promieniowania ceplnego zostaje zamieniona w promieniowanie widzialne a wiec skutecznosc swietlna wzrasta w halogenach czyli sa lepsze (do swiecenia a nie do grzania).

  7. #7
    ziu
    Guest

    Re: halogen

    i dalej sie nie zgodze to ze tam mowisz cos o pasmach nie przekonasz mnie bo wlasnie mam w tej samej odleglosci termometr paskowy i przy "grzybku" 25W mialem ledwo 28oC a halogen 20W i jest prawie 30oC fakt ze ma mniejsze widmo swiecenia i dlatego obawialem sie ze wysuszac moze bardziej niz zarowka ale ciepla daje WIECEJ! mowie ci ze znajomi ZMAZYLI parowki na halogenach.


  8. #8
    ziu
    Guest

    Re: halogen

    a po 2 sam mowisz ze da wyzsza temperature czyli cieplo.a zarowka 20/ 25 W wcale nie ma wiekszej banki niz oprawa halogena i nie porowonoj halogena z zarowka energooszczedna ktora uzywam do modliszek.


  9. #9
    Szpaq
    Guest

    Re: halogen

    Ziu i na tym to polega ze kazdy moze wyrazic wlasna opinie w 100% sie zgadzam ze daje wyzsza temperature przy samej zarowce ale ciepla ogolnie daja wiecej zwykla zarowka (zarowno w halogenie jak i zwyklej zarowce skretka rozgrzewa sie do 3000 Kalwinow) pomiary ktore wykonales moga byc bledne jesli chodzi o porownywanie z paru powodow min. z zastosowania jakis opraw na halogeny czy innych przeszkod to sprubuje z innej strony.
    Technika oswietleniowa dazy do tego aby przy jak najmniejszym zuzyciu pradu dawac jak najwiecej swiatla (dazy do zmniejszenia strat=cieplo), odbywa sie to w taki sposob ze czym nowsze rozwiazanie tym jasniej swieci i mniej sie grzeje, obecnie najwyzsza skutecznosc maja biale LEDy tylko nie sa wykorzystywane ze wzgledu ze daja stumien swiatla w jednym kierunku i troche minie nim uda sie skonstruowac tani uklad soczewek ktory by ten strumien rozpraszal. Czym starsze i tansze rozwiazanie tym bardziej sie grzeje (ma nizsza skutecznosc). Sutecznosc swietlna zarowki wynosi okolo 3-4% czyli 96-97% idzie na cieplo w halogenach skutecznosc jest wyzsza dzieki dodaniu halogenkow w procentach niepodam bo kazdy producent sam dobiera i zawsze jest z tym inczej.
    Jak myslisz co bylo pierwsze zwykla zarowka czy halogen?

  10. #10
    ziu
    Guest

    Re: halogen

    ale nie wiem do czego ty bijesz ze mam uzywac zarowke bo jest stasza i byc wierny naszym dziakdom bo oni uzywali zarowek hmm halogen jest bardziej zywotny, ladniejszy, moze dawac tyle samo ciepla co zarowka wiec nie widze sensu go zmieniania gdy nie zagraza pajakom. Zreszta wole isc z technika.
    Uwazam ze jak na moc 20W temp 30oC to jest dobry osiag i nie potrzebuje tego zmieniac gdyz nie czerpie duzo mocy.

    Koniec tematu bo mozna go drazyc i drazyc a to nie byl sens tego posta.

    Pozdrawiam.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •