Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: najbardziej agresywny

  1. #1
    mosad
    Guest

    najbardziej agresywny

    Jaki jest najbardziej agresywny ptasznik?
    Czy jest to p.murinus, czy są bardziej agresywne ptaszniki?

  2. #2
    GALN
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    był wiele razy poruszany temat agresywności praszników na forum i u niektórych był to g.rozea u innych p.cambridgei nie jest powiedziane że murinusy są takie agresywne bo zdarzają się spokojne okazy tu chodzi o szybkość i zachowanie pająka u mnie np. teraz p.cancerides samica wariuje i to bez żadnego ostrzeżenia wyskakuje i atakuje nie ważne co byle by dziabnąć.Wcześniej p.cambridgei wystawczyło usunąć wieczko od faunaboxa to zaraz stawała w pozycji obronnej teraz cisza ,a murinus samica siedzi w swoim miejscu i jak nieraz wyjdzie połazić to wystarczy mały ruch i znika nie udało mi się jeszcze doprowadzić do takiego stanu aby pokazała niby jaka to ona jest agresywna .No ale nie wiadomo co w niej drzemie szybka to jest napewno.

  3. #3
    Bor
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    Zgadzam sie z przedmowca. Zalezy jak Ci sie trafi. Mimo to, statystycznie sa agresywne i lagodne gatunki. Agresywne to np. Poecilotherie, Pterinochilusy, Haplopelmy itd.


  4. #4
    ziu
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    nie zgodze sie co do poecilotherii nie sa takie agresywne bardziej plochliwe


  5. #5
    SID7426170
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    Moja poecilotheria tez jest płochliwa, widocznie taki mi sie osobnik trafił. Najbardziej "agresywny" ptasznika jakiego psiadam to rosea - a co do tego posta to co ok 1,5 miesiaca pojawia sie własnie taki sam temat - wystarczy poszukac.


  6. #6
    ziu
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    wsumie najagresywniejszy jakiego mialem to tez roseea jakies 2 lata ttemu rzucala sie na wszystko w promieniu 20 cm ) pewnie byla z odlowu, bo szybko padla.


  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    Potwierdzam. Mam regalisa (podobno najłagodniejszy z całego rodzaju). Przy ruchu, operowaniu w terrarium, woli schować się do gniazda i pozostaje w bezruchu. Jednak należy mieć na uwadze, że potrafi bardzo szybko ruszyć do przodu, świetnie skacze... najlepiej więc z nią ostrożnie (zważywszy na siłę ich jadu).

    Słyszałem, że Hysterocratesy nie są zbyt przyjemne w obyciu... ale to dopiero przetestuję.


  8. #8
    SPeCTeR
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    Crawshayi sa agresywne. Moja H. Lividum, to aniolek, mozna ja nawet dzgnac dlugopisem i ma to gdzies ;> L10/11 jest. Poeciltherie sa za to bardzo plochliwe

  9. #9
    daf
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    Mój crawshayi się wkurza jak go wygonię z nory i pozaczepiam ołówkiem.


  10. #10
    rastafaq
    Guest

    Re: najbardziej agresywny

    No nie to nie dziwne że sie wkurza .


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •