Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: zachowania grupowe - p.m"usambra"

  1. #1
    Baku
    Guest

    zachowania grupowe - p.m"usambra"

    mam pare ( z 20 ) murinusków na które mi pojemniczków niestarczyło więc zyją sobie w komunie i jest im całkiem dobrze , zrobiły sobie wielkie wspulne gniazdo i siedzą na sobie .

    dziś był dzień karmienia , wrzuciłem im mączniaka , zaatakowały go chmarą i sączy go teraz 5 pierwszych murinusków pozostałe co sie niedopchały czekają grzecznie albo starają sie dopchać do stołu łapiąc nogogłaszczkami i odnuzami 1 pary za odwłok stołownika i starają sie go odciągnąć ale zero agresji ..

    wczesniej zauwazyłem ze te co sie nie dopchają mają zwyczaj przerzuwać resztki po kolegach i tak zaspokajać pierwszy głud :P :P


    ciekawa sprawa ..


  2. #2
    jw73
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    Jeden mącznik na 20 pająków ? To jest nieludzkie.


  3. #3
    Norysek
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    Stary jestes pewny ze sie narazie nie zjadly?? Aha bardzo chetnie kupie od Ciebie taką chmare jesli bys chcial. jesli od "nowosci" sa razem to jest szansa ze tak bedzie. Odpowiedz co Ty na to...

  4. #4
    wino
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    no nieludzkie ale pierwsze słysze ze murinusy zyja w grupach


  5. #5
    ketnip
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    całkiem ciekawe zjawisko - ale zadługo ich razem nie trzymaj po następnej wylince może być potrzeba ich przeniesienia - mogą już się nie tolerować


  6. #6
    Baku
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    jaknajbardziej :P:P 20 sztuk - 75 zł jeśi dobrze pamientam :]


  7. #7
    Baku
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    jeden mączniak im narazie starczy , wieczorem dostaną drugiego ...

    co do pewności , zostało mi 20 i dziś terz jest 20 ( jakiś 10 dni siedzą razem a wcześniej było ich wiencej :P

    nawet kaleka sie uchował ( cripped leg )


  8. #8
    Mefisto
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    Murinusy obok Avikularii są dość społecznymi pajączkami.
    Kiedyś chyba też Awi opisywała, jak jej para żyła razem przez kilka tygodni zanim doszło do kopulacji.


  9. #9
    morda
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    Zyła razem w tym sensie, że miały osobne gniazda i nie wchodziły sobie w drogę. Poecilotherie są też bardzo społeczne.


  10. #10
    ziu
    Guest

    Re: zachowania grupowe - p.m"usambra"

    hmm moga zyc razem byl kiedys filmik na giantspiders gdzie byla samica i bardzo duzo mlodych i widac ze dorosly wspolnie do nawet pokaznych orzmiarow na moje oko L4-5.


    Pozdrawiam.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •