Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: opieka nad kokonem?

  1. #1
    matka__
    Guest

    opieka nad kokonem?

    Mam pytanko, jak powinno sie opiekować kokonem w inkubatoże? Obracać go czy co tam? Proszę tak dokładnie. Bo moja samica kędziorka jest zapłodniona i właśnie zaczyna mieć apetyt!! A i jeszcze jak wykonać najskuteczniejszy inkubator? Prosze opiszcie jak wy robiliście w tych przypadkach i jak skutkowało.
    Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    ketnip
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    FAQ

    a konkretniej

    27.3 Jak skonstruować funkcjonalny inkubator?
    Najlepiej do tego celu wykorzystać niewielkie pudełko. Należy wypełnić je do 1/3 objętości wodą, a następnie przymocować równolegle do lustra wody gazę lub inny materiał tak, żeby nie stykał się z wodą. Na tę gazę powinno położyć się kokon. Pudełko należy przykryć pokrywką z odpowiednią ilością otworów wentylacyjnych, co zapobiegnie pojawieniu się pleśni na kokonie.


  3. #3
    BoCHnioR
    Guest

  4. #4
    SPeCTeR
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    Zamiast wody mozesz wlozyc bardzo mokre husteczki, male pajaki jak sie wylegna, to przynajmniej sie nie potopia, uzyc mozesz chociazby sloika po duzej kawie

  5. #5
    matka__
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    Dziękuje!! A jak to jest z tą opieką?? Bo mi sie cos obiło o uszy, że trzeba go obracać co ileś tam??? np. tak jak ptasie jajo??

  6. #6
    SPeCTeR
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    Raczej nie trzeba obracac. Ostatnio sie wdowki u mnie wylegly i nawet nie dotykalem kokonu. Do inkubatora i tyle :]

  7. #7
    rastafaq
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    Wogole nie zabieraj najlepiej kokonu, zabierz po miesiacu jak juz beda nimfy i nic nie musisz wtedy obracać.


  8. #8
    Terrariko
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    SPeCTer jakie wdowki?:/ czrne?


  9. #9
    Awikularia
    Guest

    Re: opieka nad kokonem?

    Tylko ze czasami samice niszcza kokon. Ja nie obracam kokonow. Po prostu tylko pilnuje opdpowiedniej temperatury i wilgotnosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •