Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

  1. #1

    mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    bo mam tylko jeden delemat , mam juz plyty osb ladnie uciete na wymiary jakie mi odpowiedaly (ale mi sie ladnie zarymowalo :P ) i co dalej ?? mam to zbic gwozdziami i uszczelnic sylikonem ??

  2. #2

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    Możesz gwózdkami zbić albo użyć wkrętów (jak masz wkrętarke to juz sama przyjemność). Uszczelniasz, tak jak piszesz, sylikonem.


  3. #3

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    NIe najpierw sklej na klej ,pozniej wkrety a na koniec uszczelnienie silikonem


  4. #4

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    a tak pozatym jak masz jakies problemy z montazem wejdz na snakes.pl w dzial terraium podpunkt budaowa i tam masz dokladnie krok po kroku jak zbudowac terra zarowno z szyby jak i osb POZDRO


  5. #5
    djtommi
    Guest

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    nie musisz klejem... zreszta ja bym nie radzil klejem. zrob tak jak mowi Yeter


  6. #6

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    Odradzam zbijanie gwożdziami,najprościej na wkręty do drewna,jak wszystko poskręcasz proponuje w dolne łączenia tam gdzie będzie torf się znajdować wsmarować silikon i po sprawie
    Pozdrawiam


  7. #7

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    A moja propozycja, to tak jak wyzje wkrety do drewna/gipsu; najpierw nawierc mniejszym wiertlem, zeby plyta nie pekla, a potem wkret - wkretarka idzie migiem. Kleju nie kladlem u siebie. Co do silikonu to nie uzywalem, podloge i boki do wys. 2 cm. od podlogi mam pomalowane farba akrylowa - zielona - nie ma szans, zeby wilgoc weszla, a na podlodze mam sztuczna trawe. Probowalem kostke kokosowa, ale plesn wchodzila. Z trawa nic sie nie dzieje i latwo zachowac czystosc. Ale to juz kazdy musi sam wyprobowac. Powodzenia w montazu, ja niedawno postawilem woaliere. I wlasnie legwanki sztuk 2 sie wygrzewaja na sloncu.


  8. #8

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    żadne gwozdzie tylko wkrety, najpierw nawier mniejszym wiertelkiem plytkie otworki. ja dla pewnosci zlapalem jeszce kontownikami. wkrety takie czarne jak do rigipsu


    pozdrawiam

  9. #9

    Re: mam pytanie jak zmontowac terra z osb ?

    Żadne gwoździe czy klejenie silikonem. Najzwyklejsze drewnowkręty + do tego polecam dobry klej do drewna (np. TYTAN vicol). Nawiercasz otworki, tylko nie płytkie ani cienkie bo płyta OSB jest tak przesranie twarda że ci ręka uschnie zanim byś wkręcił jeden wkręt. Nawiercasz otwory tej samej głębokości co długość wkrętów, o szerokości jakieś 0,5 - 1,0 mm mniejszej niż grubość wkrętów. A nawet wtedy dobra wkrętarka się przyda.
    PS. Tylko nie pytać co to jest wkrętarka, bo chodzi po prostu o najzwyklejszą wiertarkę ręczną z końcówką do wkręcania zamiast wiertła zamontowaną.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •