Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

  1. #1
    Slay
    Guest

    Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Widziałem ostatnio jej zdjęcia na :http://www.southcoastinverts.com/car.../vietblack.htm
    Jest tutaj wprawdzie opis ogólny wymiarów, temperamentu itp.
    Interesuje mnie jednak to czy ma ktoś jakieś doświadczenia w jaj chodowli.
    Pozdro!!

  2. #2
    Gacek
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    na tej stronce ktora podałes masz podane wszystkie podstawowe informacje na temat tego pajak. a co do doswiadczenei to nie posiadam tego pajaka w swojej hodowli ;]


  3. #3
    morda
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Szybka, agresywna, jadowita.... :P


  4. #4
    rastafaq
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    I właśnie taka ma być.Co do hodowli to bede ci mógł coś więcej powiedzieć za rok


  5. #5
    Slay
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Wiem ,ze na tej stronie, którą podalem są wszystkie teoretyczne informacje na jej temat (że jest jadowita, szybka i w ogole takie tam).
    rastafaq -za rok to bedziemy mogli wymienic sie doświadczeniami na temat jej chodowli- wczoraj ją kupilem :-))

  6. #6
    rastafaq
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Spoko, zobaczymy co z nich wyrośnie, ale jest bardzo szybka z tego co widze, coś jak E.murinus


  7. #7
    elaphe
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    A to jedna z moich dojrzałych samic Selenocosmii javanensis: http://213.216.65.198/~anka/wystawa%...tasznikow.html, jest na dole strony.

  8. #8
    Slay
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    elaphe - niestety wiekszość zdjęć nie chce sie wyświetlić :-((
    Napisałeś,ze masz taka tego ptasiora. Jak jest z jego chodowla, na co trzeba zwrócić szczególna uwagę!!! Proszę o rady praktyczne-teorię juz znam.
    Pozdro!!

  9. #9
    morda
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Praktyki sam się nauczysz. Po prostu całość wygląda tak, że trzeba na niego uważać. Przy otwieraniu miej zawsze pudte pudełko do łapania pod ręką (to tyczy się wszystkich świrów) no i to w zasadzie wszystko.


  10. #10
    elaphe
    Guest

    Re: Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?

    Selenocosmie javanensis, z tego, co wiem, to nowość w naszym kraju: prawdopodobnie miał miejsce tylko pojedynczy import z Azji. Sprowadzono kilka dorosłych samic, które złożyły kokony - jeśli macie jakieś L1 lub L2, to niektóre z tych maluchów to potomstwo moich zapłodnionych w naturze samic. Są w Polsce zaledwie kilka miesięcy i niespecjalnie można coś naprawdę ciekawego z praktyki o nich powiedzieć. Nawet precyzyjnie nie oznaczono podgatunku. Z moich obserwacji wynika, że są spokojne i trochę nieśmiałe - nigdy żadna się nie "postawiła". Jedna z nich wykopała dwudziestocentymetrową norę- aż do dna - i w niej czeka na ofiarę, druga wykopała znacznie płytszą i szerszą norę i poluje na zewnątrz. Mam kilka bardzo jadowitych pająków i te duże Selenocosmie są spokojniejsze niż moja lividum, nie mówiąc o Heterocosmi czy Stromatopelmach i Acantoscurriach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •