Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pleśń na kokosie

  1. #1
    Koc
    Guest

    Pleśń na kokosie

    Mój pajak ma kryjówkę z ćwiartki kokosa. Niestety kokos zaczął pleśnieć w miejscach stykających się z podłożem. Może jest za wilgotno, ale chyba nie powinien pleśnieć( w dodatku tak szybko-niecały tdzień tam jest). Proszę o pomoc, bo nie wiem jak rozwiązać ten problem.

  2. #2
    Nevermore
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    wyciagnij kokos...zmien podloze...albo przynajmniej kawalek podloza gdzie plesnialo....


  3. #3
    maciex
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    i moze rzeczywiscie jest za wilgotno, ja od zawsze mam polowke kokosa, wilgotnosc 70% i nie bylo nigdy tematu plesni


  4. #4
    Koc
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    Ale kokos musi zostać, pająk cały czas pod nim siedzi odkąd go ma. Może w miejscu gdzie jest kokos powinno być sucho?

  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    Tego kokosa wywal i daj nowego.
    A z ta wilgotnoscia, to akurat sie zgodze, bo moj smithi ma w sumie juz od roku jednego kokosa i ani razu kokosek nie splesnial. Po prostu jedna czesc terrarium jest bardzo wilgotna, a druga sucha - tu stoi kokos. Zrob tak, a bedzie dobrze.


  6. #6
    maciex
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    dokladnie, ja z jednej strony mam kokos z 2 kamien na ktorym sobie pajaczek przesieduje (G.Rosea), jak jest je za wilgotno to chowa sie do kokosa gdzie rzecz jasna nie pryskam (na kokos tez nie), zdecydowanie trzeba tego wymienic na nowego albo wysuszyc i nozem obrobic tam gdzie byla plesn


  7. #7
    Koc
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    Ok, dzięki. Wymienię kokosa. A czy powinien być on troche wkopany czy leżeć luźno? Chyba trzeba wymienić też całe podłoże? Jak uważacie?

  8. #8
    maciex
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    czesc podloza z plesnia wywalic, reszta mozna wypiec w piekarniku i na nowo delikatnie zmoczyc, u mnie kokos jest wsadzony tak z 1cm w glab torfu, ale to bez roznicy, powodzenia


  9. #9
    Koc
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    Dziękuję wszystkim za pomoc. Wymienię kokos i podłoże. A pod kokosem będzie bardziej sucho.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Vagansmen
    Guest

    Re: Pleśń na kokosie

    Ja pryskam z góry nawet na kokos, tak że nawet niekidy jest cały mokry i nie zauważyłem pleśni. Ale od dzisiaj zastosuje się do aszych porad- nie pryskam na kokos i wokół niego


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •