Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: WAPNO - stek bzdur?

  1. #1
    PMajdan
    Guest

    WAPNO - stek bzdur?

    Zaprzyjazniony lekarz powiedzial mi w skrócie ujmujac "ze to wapno to gówno by dało". Czy ktos moze uzasadnic branie wapna po ukaszeniu?


  2. #2
    Zibi
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    Hmm, nie wiem, ale najbardziej doswiadczeni hodowcy polecaja wapno.


  3. #3
    PMajdan
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    Chodzi mi o jakies uzasadnienie. Bo ja w sumie wole luchac lekarza niz doswiadczonego hodowcy jesli chodzi o moje zdrowie.


  4. #4
    bachus
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    Wapno działa przeciwalergicznie ale jest słabe i w zasadzie nie daje prawie żadnego efektu. Jest to opinia lekarska z wielu źródeł. Już ostatnio trochę o tym pisałem, ale będę się powtarzał, skoro coraz modniejsze stają się silnie jadowite pająki, więc żeby ludzie zapamiętali - HYDROKORTYZON, najmocniejszy dostępny przeciwalergen sterydowy, może być w zastrzyku, płynie czy innym świństwie, byle zawierało hydrokortyzon.


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    PMajdan - a jakie lekarz podal uzasadnienie oprocz tego, ze wapno ssie?


  6. #6
    ir3k
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    Moja mama i wujek pracują w szpitalu, więc cos wiem na temat leków!!! Wapno zarzywa sie po jakichkolwiek odczynach alergicznych osłabieniach itp.!!! Działa on wspomagająco na organizm oraz zmniejsza skutki np. ukąszenia pszczoły bądz chorób. Dziala wzmacniająco na organizm.
    !!! A pozatym zastanow sie co twoj lekarz wie na temat pająków !!! Zapewne nic !!!
    Dla niego gdyby ugryzła cie Brachypelma Albopilosum czy Czarna Wdowa nie ma różnicy !!! Więc zastanó sie co ci powie??? Dla niego zapewne pająki to zwykłe "stworzonka" co gryzą!!! Każde ukąszenie jest śmiertelne więc po co wapno !!!
    A jak zapewne wiesz to po ugrryzieniu znanej mi Brachypelma Albopilosum
    występują objawy takie jak by cie pszczoła ugryzła. Więc spytaj swojego lekarza co zrobić jak ugryzie cie pszczoła???
    Chyba że jesteś alergikiem ale to już inna sprawa!!!


  7. #7
    Baku
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    hmm z mojej wiedzy działa bardzo fajnie na lrzejsze odczyny - np po włoskach w 100% wystarczy

    ale dawki mają duze znaczenie , ja stosuje na włoski 2000 mg ca2+ a le tylko wtedy gdy potrzebuje ...


  8. #8
    maze
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    gdzie bachus mozna taki HYDROKORTYZON nabyc??

  9. #9
    bachus
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    W aptece, tylko trzeba załatwić receptę, ale jak pogadasz z jakimś znajomym lekarzem i powiesz po co ci to chyba nie powinno być problemów. Mi mama kupiła (pediatra, ma się wtyki w biznesie ;D ) zastrzyki domięśniowe w proszku, do tego rozpuszczalnik w komplecie.
    Nie jest to żaden drag, tylko że zawiera sterydy, a na wszystkie bodajże leki sterydowe w polsce trzeba mieć receptę, ja jestem alergikiem, mam maści ze sterydami, tabletki ze sterydami, cud że nie wyglądam jak king-kong


  10. #10
    ketnip
    Guest

    Re: WAPNO - stek bzdur?

    Bachus a możesz powiedzieć konkretnie wszystkie nazwy tych leków co posiadasz?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •