Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Nóż do szkła ale jaki ?

  1. #11

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    adamek a nie lepiej spytać tego szklarza co to za nóż i czy nie mogł by ci takiego załatwić ewentualnie powiedziec gdzie taki możesz dostać?


  2. #12

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    Właśnie tak zrobie nie wpadłem wtedy żeby zapytac :/ Mam do niego troche więc zamiast jechac kawał drogi wolałem napisać posta...

  3. #13

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    wez olejak !!!! - szklarz tnie takim ale profesjonalnym (nie za 9,6zł - plastyk a za ponad 100 metalowy :P a i to przeskoczysz: patrz nizej)

    sam kiedys kupiłem takie dwa (do tej pory uzywam jeden - drugi zapas) te z obracanymi kółeczkami sie nie umywaja nawet do tego olejowego za 10zł
    nie jest prawdą co pisze dex - majac dobry nóż i min metrowy drewniany kątownik tnesz wszystko co chcesz :P na 1 cm paski z szyby 8mm

    jedyna wada tych nozyków to: po pewnym czasie pęka plastykowa rurka, trzeba sobie cos wykombinowac - ja mam ocynk z dospawanymi dwoma nakrętkami z obu stron, nozyk jest nie do zajechania (a z drugiego mam na zapas głowiczkę do cięcia)

    jak raz uzyjesz olejaka nigdy niczym innym nie będziesz ciął,
    wszystkie nozyki które mają "zęby" do lamamia są do d.... kazdy kto choc trochę bawił wie że tak sie nie łamie szkła i tu wychodzi ich "profesjonalność

  4. #14

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    jeszcze mozesz uzyc terpentyny na szkle, zeby sie nie slizgał.
    szczerze mowiac, to ja takim zwyklym drewnianym z 6 ostrzami, wycialem to co potrzebowalem, w nafcie akurat nie moczylem, bo nie mialem.
    fakt, ze troche szkla zmarnowalem, ale wiem juz jak sie tnie i wychodzi ok tylko jeszcze dobry kątownik mieć, bo inaczej nie ma bata, zeby rowno wyciac


  5. #15
    Mostek1
    Guest

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    Witam wszystkich.
    Raz chociaż mogę doradzić jako fachowiec.
    Kup zwykłą 6, czyli nożyk z 6 kółeczkami. Oczywiście różne są nożyki nie warto kupować nic innego jak Silberschnitt firmy Bohle(w Castoramie około 20zł). To profesjonalna firma i twój szklarz na pewno takiego używa, no może hartmetal czyli taki sam nożyk tylko z jednym kółeczkiem. Pamiętaj żeby zawsze przed cięciem dobrze oczyścić szkło (jak jest nowe to wystarczy po przecierać palcem). Nożyk zawsze musi być tłusty, właśnie dla tego widziałeś że moczył nożyk i pewnie w nafcie lub w specjalnym oleju silikonowym. Możesz nawet spryskać kółeczko WD40, zawsze przed każdym cięciem. Nie naciskaj zbyt mocno, masz po prostu usłyszeć cięcie a nie zostawiać na szkle białe pręgi (spalone cięcie), musi zostać tylko delikatny ślad. Podkładasz wtedy nożyk pod cięcie i naciskasz z dwóch stron.
    Pewnie na początku zepsujesz parę kółeczek, bijąc kółkiem w kant szyby przy końcu cięcia ale bez tych wskazówek zrobiłbyś 12 terrari 2 kółkami (ja dwoma robie 100).
    Miłej zabawy i przelewania krwi za ojczyzne.
    Pozdrawiam.

  6. #16

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    Są jeszcze "nożyki" z diamentem. Też tniesz miodnie, ale koszt jest dość wysoki. Czasem w OBI je widzę.


  7. #17

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    Mostek thx za takie rady " miłego przelewania krwi za ojczyzne " ; ) Raz prubowałem ciąć szkło ( kompletny lajk w tej dziedzinie ze mnie ) i wyladowalem z ręką do zszywania i przeciętym ścięgnem


  8. #18
    Mostek1
    Guest

    Re: Nóż do szkła ale jaki ?

    Stein nie martw się mój kolega szklarz biegał z komórką w zębach i palcami przyłożonymi do dłoni, a ostatni wiozłem go na szycie (i tylko nieśliśmy razem szybę). Natomias drugi kumpel o mało by się wykrwawił na śmierć dobrze że koleś się po coś wrucił na warsztat bo tamten już był nie przytomny. Ścięgna też już widziałem i inne sprawy. Terrarium szklane jest piękne ale wszyscy łapią je do rąk oszlifowane. To były dobre rady a to jest lekkie oszczerzenie. Chwila nie uwagi i "bliskie spotkania z igłą i nitką" Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •