Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

  1. #1
    TheMetal
    Guest

    Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Witam !!
    Mam dwa pytania :

    1) Mam samicę P. irminia po 9/10 wyl. Liniała 29.10.2004, będe jej kupował samca w przeciągu 2-3 tyg. Pytanie następujące: zdąrzy złożyć kokon przed kolejną wylinką. Postaram jej się obniżyć temp i troche mniej będe ją karmił (już po ew kopulacji) żeby odciągnąć tą wyl. jak najbardziej - ale czy nie wpłynie to negatywnie na kokon (np na ilośc młodych).

    2) Czytałem już wiele razy, że alkochol przyspiesza działanie jadu (względnie, że działa jak katalizator), a jak wyglada to dokładnie czym jest to spowodowane (poza tym, że wątroba ma więcej roboty)

    Prosze o sensowne wypowiedzi osób, które faktcznie mają wiedze na ten temat. Z góry dzięki.

    pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Alkohol teoretycznie moze odslaniac receptory na powierzchni komorki na dzialanie jadu.
    Sam ma wlasciwosci cytolityczne i czasem powoduje hemolize.
    Ma takze dzialanie osrodkowe i powoduje duze uposledzenie bariery krew-mozg, (sam wplywa na funkcje mozgu). Zmniejsza szczelnosc bariery krew-mozg, ktora ma na celu ochrone tegoz organu przed roznymi substancjami. Nie tylko toksynami, ale takze zwyklymi hormonami, jak adrenalina.

    Wiec w sumie mozna stwierdzic, jak juz sam powiedziales, ze alkohol wywoluje w pewnym stopniu cos w rodzaju synergizmu hyperaddytywnego wraz z jadem.

    O watrobie (ktora zreszta jest tu chyba najwazniejsza) nie pisalem, bo juz to zrobiles.
    Pozdrawiam!


  3. #3
    loko
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    ty jak cos walniesz to slowniki trzeba uruchamiac..
    dodam iz alkohol ma dzialanie odgorne na OUN, wiec im wieksze jego stezenie we krwi tym powazniejsze komplikacje moze powodowac,na tle intoksykacji jadem. Co do neutralizacji jadu w organizmie czas oczywiscie wzrosnie pod wplywem alkoholu gdyz watroba bedzie miala wiecej roboty


  4. #4
    TheMetal
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Dzięki panowie za fachowe odpwiedzi. Jednak wciąż nie wiem co z tą irminią. dorzuce jeszcze jedno ( a w zasadzie 23]) pytania :
    - Czy i jeżeli tak to kiedy odebrać jej kokon?
    - Jak to zrobić (tylko nie piszczcie "poprostu jej zabierz" czy czegos w tym stylu ;])
    - Po jakim czasie go otworzyć (kokon)?

  5. #5
    morda
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Ja bym odebrał od razu jak zrobi. Otwórz po około 3 tygodniach.


  6. #6
    SPeCTeR
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Zabieraj z miejsca, jak tylko zobaczysz, ze skonczyla robic. Irminie niestety czesteo blyskawicznie zzeraja kokony. Co do otwarcia, to wszystko masz w opisie gatunku :]

  7. #7
    TheMetal
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Fakt, człowiek szuka, a ma pod nosem ;] (najśmieszniejsze jest to,że czytałem go kilka dnio temu jeszcze raz) Hmm jak jej ten kokon zabrać ?? np łyżką ją odpychać (mam taka długa do sprzątania ;] ) a pensetą kokon zabrać? Czy jak ?? I po czym poznac, że skończyła robić kokon (znaczy się jak już w zębach ma czy wcześniej) ?? I czy paradjue z nim tak cały czas (wiem, pewnie powiecie, że zależy od osobnika ale tak ogólnie rzecz biorąc) ?? Sory pytania są głupie, ale pierwszy raz szykuje się do rozmnażania ptaszników i wolę miec już ew. wszystko pod ręką niż potem stresować się i piasć nieskładne posty "na gorąco".

  8. #8
    bachus
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Lepiej nie pensetą, bo możesz uszkodzić.


  9. #9
    TheMetal
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Hmmm na odwrót? Pająka pensetą a kokon łyżką? No i właśnie, kiedy? Jak trzyma go w zębach? Czy poczekać, az odłoży (wogóle to zrobi?)?

  10. #10
    bachus
    Guest

    Re: Rozmnażanie P. irmini & jad a alkochol

    Mowię tylko, że kokon możesz pensetą zgnieść.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •