Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: szok termiczny a wylinka

  1. #1
    werni
    Guest

    szok termiczny a wylinka

    Witam.
    Po powrocie z giełdy zauważyłem ze dwie z moich nowozakupionych paskud wyliniały w podróży. Ma to jakiś związek z nagłymi zmianami temperatury (ciepła giełda, katowicki mróz, ciepły pociąg, wrocławski mróz, ciepły autobus, wałbrzyski mróz..) czy to czysty zbieg okoliczności? Jakieś pomysły, doświadczenia anyone?


  2. #2
    Grażynka
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    juz słyszałem o kilku takich przypadkach ze ktośdostał pajaka poczta i on liniał tego samego lub następnego dnia, ale czemu tak sie dzieje to nie mam pojecia

    werni a co kupiłeś??


  3. #3
    Awikularia
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    Nic nadzwyczajnego sie nie stalo. Nie ma na to wplywu szok, temperatura ani opady gradu. Pajak po prostu poczul, ze bedzie linial i wylinial. Mnie sie to tez zdarzylo kilka razy. Mozna w ten sposob obalic teze, szerzona przez niektorych "hodowcow", jakoby pajaki podczas niesprzyjajacych warunkow odkladaly linienie "na pozniej".

  4. #4
    Baku
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    a ty zawsze na nie :P:P




    ps: osobiście terz uwazam ze to przypadek :P


  5. #5
    Nazar
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    Werni to wyglada na to ze zaoszczedziles


  6. #6
    Mariusz
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    potwierdzam, na 6 pajaczkow 2 mialy wylinke tego samego dnia, ktorego dotarly do domu. Ale czy to przypadek? - trudno powiedziec


  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    Miałem to samo z 2 Poecilotheriami, herculesem i smithi. Liniały jeszcze tego samego dnia lub 1-2 dni później, po podróży (ale wtedy było w miarę ciepło) więc możliwe, że jednak przypadek.


  8. #8
    GALN
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    Ja jestemz Awi też wiele takich przypadków miałem .Najczęściej wypadało tak że odrazu po zmianie pojemnika na większy czy odrazu po zmianie podłoża na nowe pajączki lniały może nieznacznie wilgotność podniosłem i pajączek w sprzyjających warunkach zaczoł lnieć .

    a ten tekst trafiony w 10

    >Awi napisała : jakoby pajaki podczas niesprzyjajacych warunkow odkladaly linienie "na pozniej".
    dodam przykład moja była cambridgei 9wyl wyskoczyła mi z pudełka przeleciała po plecach złapana trafiła tam spowrotem nie mineło nawet 5 min zaczeła lnieć wylinkę przeszła pomyślnie w niecałą godzinę.

  9. #9
    Yeter
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    No lepiej nie potwierdzajcie tego ze linieja po takim "szoku" bo ludzie zaczną brać pająki w kieszen i na miasto :]


  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: szok termiczny a wylinka

    A kto to potwierdza, Yeter???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •