Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

  1. #1

    a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    mam mozliwosc zakupu terra o wymiarach 50x25x30 i nie wiem jakiego zwierzaka moglabym tam umiescic..dodam, ze chcialabym, zeby terra bylo wylozone korkiem (bo akurat sporo mam tego w domu) i zeby wlasnie ten korek pasowal do naturalnego biotopu zwierzaka. najchetniej zdecydowalabym sie na jakas jaszczurke albo moze jakiegos plaza..czekam na Wasze sugestieogolem kazdy zwierzak ma w sobie cos interesujacego wiec jestem otwarta na wszelkie propozycje:]
    ps. jesli by sie dalo to fajnie by bylo, gdyby to byl zwierzak ktory nie siedzi non stop w ukryciu..


  2. #2

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    Mógłbyś tam trzymać: Anolisa brązowego, Ostajnica nakrapiana, Szyszkowiec zwyczajny to jeśli chodzi o jednego osobnika w tym terrarium (oczywiscie jest wiecej gatunków) możesz jeszcze trzymać tam 3-4 osobniki kameleonów liściastych, parka lub wiecej gekonów szczekających, parka gekonów leśnych chodź lepiej jednego , parka lub więcej gekonów tureckich i parka lub więcej gekonów domowych niech jeszcze inni się wypowiedzą i jak cos nie pasuje w moim opisie to prosze mnie poprawic
    PoZdRo FoR AlL

  3. #3

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    Dla gekonów leśnych zdecydowanie zbyt ciasne. Grupka Tropicolotes steudneri, para Tarentola mauritanica, T. delalandii, Hemidactylus frenatus, Hemidactylus turcius, Cosymbotus craspedotus, Cosymbotus platyurus, Lepidodactylus lugubris. Jeszcze sporo by się znalazło.


  4. #4

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    a moze cos z plazow? myslalam o zabie rogatej..ale tyle co jest w opisie to dla mnie za malo..jakie ona ma zachowania? czy siedzi caly dzien zagrzebana w ziemi czy jednak ma nieco bardziej interesujace zachowania..?:> a lugubrisy to ja mam..i z doswiadczenia wiem, ze one wola raczej przesiedziec wieksza czesc dnia pochowane pod korzeniami, w roslinach itd..a mi wlasnie chodzi o jakis gatunek ktory nie sprawialby problemow w obserwacji


  5. #5

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    powiedz moze jeszcze jakiego koloru masz korek!?? bo korki maja rozne barwy!? pozdrawiam


  6. #6

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    ciemny braz..to jest korek biofilowski.mysle ze ladnie wygladaloby to gdyby byl wlasnie ten korek, jakies egzotyczne roslinki i np malutki wodospadzik z tego korka...mmm...troche sie rozmarzylam ale nie wiem wlasnie kto powinien tem sobie zamieszkac..


  7. #7

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    Do takiego terra można wsadzić:Hyperolius puncticulatus 2-3szt.,Hyperolius argus 2-3szt.,Afrixalus dorsalis 3-4szt.,Afrixalus fornasini 3-4szt
    W takim terra mogą życ a korek będzie im doskonake pasował


  8. #8

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    Oczywiscie jeden gatunek a nie wszystkie razem


  9. #9

    Re: a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)

    ojj wieeem..
    ps. najciekawsze wydaja mi sie H. argus..poki co..:]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •