Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie o wilgotność i temperature

  1. #1

    Pytanie o wilgotność i temperature

    Siemka jak zapewnic bardzo dobrą wilgotność na poziomie 60-70% ?? czy mam mieć otwarte okno w pokoju żeby była lepsza cyrkulacja powietrza w terrarim albo jakie jest najlepsze wedlug was podloze ci bardzo dobrze utrzymuje wilgotność własnie na tym poziomie?? (wiem oczywiscie że trzeba sprywkiwac terrariium ale nie wiem czy mam dobrą wilgotność a higrometr kupuje dopiero za dwa tygodnie ;/) Z góry za odpowiedzi dziękuje
    PoZdRo FoR AlL

  2. #2

    Re: Pytanie o wilgotność i temperature

    jedna rada, nie kupuj sprężynowego higrometru z firmy exoterra bo to chała, zawsze pokazuje tą samą wartość.
    lepiej zaoszczędzić i kupić elektroniczny
    xav

  3. #3

    Re: Pytanie o wilgotność i temperature

    Z historii które tu czytam higrometry w terrariach czynią więcej szkody niż pożytku. Wielokrotnie wskazują 50% kiedy na ścianach skrapla się woda, więc powinno być 100%. Radzę więc albo w ogóle nie kupować, albo kupić taki za 200-300 zł z nadzieją, że taki wskazuje prawdę. Wszystko zależy od zwierzaka, spryskiwanie i dobra wentylacja wystarczy. W mieszkaniach jest zwykle 50-60%, pożądana więc w tym przypadku wilgotność jest tylko minimalnie większa niż w mieszkaniu. Wystarczy sprykać 1-2 razy dziennie i wystarczy. Chyba, że chodzi o jakiegoś wyjątkowo wrażliwego i delikatnego stwora .


  4. #4

    Re: Pytanie o wilgotność i temperature

    a ile wy macie stopni w pokoju albo czy macie otwarte okna w pokojach gdzie są terraria ?? wiem że to glupie pytanie ale wole wszystko wiedzieć niż żeby mnie to później dręczyło i że przezemnie zwierze zginie

  5. #5

    Re: Pytanie o wilgotność i temperature

    W taką pogode bez otwierania okien było by ciezko wytrzymac. Mam gekona toke. W domu mam 26 stopni a w terrarium 30, pod terrarium mam kabel grzewczy i przez sciemniacz do swiatła ograniczyłem temperature podłoza tak ze ledwo wyczuwam ciepło jak dotykam podłoza. Mozna kupic hydrometr elektroniczny do terrariów taki jak w sklepie www.biofil.pl cena 60zł. W terrarium mam pojemnik na wode i poza terrarium pod dolnom wentylacją mam drugi długi i wąski pojemnik z wodą. Wilgotnosc bez spryskiwania mam na poziomie 60% - 70%

  6. #6

    Re: Pytanie o wilgotność i temperature

    Przez ostatnie dni wilgotność u mnie w mieszkaniu wynosi ok 80%, na dworze podobnie, nawet przy upałach trawa długo nie schnie.
    BTW przy temperaturach jak ostatnio, okna w domu należy zamykać około godziny 9 i otwierać na maksa po 18 (porównać temperatury wewnątrz i na zewnątrz). Spotyka się to ze zdecydowanym sprzeciwem (czasami), ale wystarczy pomyśleć. Oczywiście nie w każdym domu to prawda, ale w większości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •