Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: rozmnażanie rosei - opis kopulacji

  1. #1
    krzdab2150
    Guest

    rozmnażanie rosei - opis kopulacji

    No więc pajączki znalazły się w wannie. Samica - młoda, miesiąc po wylince. Samczyk - z giełdy, nie wiem w jakim stanie, wygląda dobrze - był bardzo chętny i ruchliwy (w sumie jest, bo przeżył - tak na początku dla rozładowania emocji)!

    No więc włożyłem obydwa do wanny. Podeszły do siebie po chwili. Bardziej samica do samca. Momentalnie się zwarły, poszturchały trochę. Samiec tak napierał, że w pewnym momencie było "po ludzku", a więc facet na górze!

    Ale za moment pająki się wyprostowały, samica została rozczapirzona, a samiec sobie poszedł - w sumie to go od razu oddzieliłem plastikową przegrodą. Czas trwania - 3 minuty.

    Mam pytanie: jeszcze jedna samica czeka.... czy ten samiec (teoretycznie) jeszcze się nada i ile czasu powieniem poczekać??


  2. #2
    Awikularia
    Guest

    Re: rozmnażanie rosei - opis kopulacji

    Pewnie, ze sie nada. Tylko zaobserwuj, czy wypelnia sobie bulbusy. Jak sie nie napelni, to:
    a) nie doszlo do kopulacji;
    b) musisz poczekac.

  3. #3
    Krakus
    Guest

    Re: rozmnażanie rosei - opis kopulacji

    Pewnie,ze sie nada. Odczekaj okolo dwuch tygodni az sie napelni.Chyba, ze zobaczysz jak napelnie sie wczesniej. I mozesz dopuszczac.

  4. #4
    krzdab2150
    Guest

    Re: rozmnażanie rosei - opis kopulacji

    Aaaaa, super - dzięki! Będę go obserwował, do kopulacji doszło, ale trochę krótko to trwało, a wiadomo, że co nagle, to po diable


  5. #5
    TylerPL
    Guest

    Re: rozmnażanie rosei - opis kopulacji

    A teraz czekanie na kokon Ci zostaje. Avi mówiła kiedyś że to ponad rok czasu może trwać. Ale niemniej gratulacje!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •