Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ile schnie pokost lniany?

  1. #1

    ile schnie pokost lniany?

    Witam! zamówiłam terra z OSB, zostało pomalowane podobno pokostem lnianym. Mam pytanie: ile to może schnąć ??? terra ma wymiary: 90x50x40 i schnie już trzci tydzien ... czy to normalne? jak dotykam to się lepi czy można przyspieszyć jakoś ten proces? jakie powinno mięc najlepsze warunki, żeby szybko wyschło? moja żółwica nie może sie doczekać, kiedy będzie mogła tam zamieszkać
    Bardzo będę wdzięczna za jakięś pomysły.


  2. #2

    Re: ile schnie pokost lniany?

    Tak długo schnei jak potrzebuje Długo schnie bo jest za duża wilgotność. Radze doświedcać żarówkami wtedy powinno szybciej wyschnąć.


  3. #3

    Re: ile schnie pokost lniany?

    Czy już wyschło? Jeśli nie, to popytaj stolarzy. Miałem do czynienia z pokostem bardzo dawno i wtedy mi (chyba) powiedziano, że on nie schnie, tylko wsiąka w drewno. Ponieważ OSB prawie nie nasiąka mógłbyś czekać dłuuugo. A jak już wyschło, to po prostu mnie pamięć zawodzi.

  4. #4

    Re: ile schnie pokost lniany?

    pokost wchłania się w OSB maxymalnie tydzień czasu i zostawia delikatny połysk na drewnie. jak go dotykasz powinien być lekko utwardzony. spytaj się tej osoby od której kupiłeś ile razy malowała to pokostem.

  5. #5

    Re: ile schnie pokost lniany?

    podbno malowane bylo 2 razy. do dzisiaj plyta sie lepi ... co mozna z tym zrobic?? moge juz wpuscis zolwice ?? chyba nie jest to dobry pomysl przedtem zanim to dobrze wyschni / nasiaknie. Jak myslicie?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •