Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: rozmnazanie A.Metalika

  1. #1
    zadyma14
    Guest

    rozmnazanie A.Metalika

    chcialbym sie dowiedziec po ktorej wylince musi byc samica a po ktorej samiec tego gatunku i jakie musza miec warunki zeby wszystko dobrze poszlo ??

  2. #2
    SPeCTeR
    Guest

    Re: rozmnazanie A.Metalika

    Samiec po ostatniej wylince, samica najlepiej L10 wzwyz

  3. #3
    Juraviel
    Guest

    Re: rozmnazanie A.Metalika

    Cześć, rozmażanie avikulari jest dosyć proste, jako że są nadrzewnymi ptasznikami gotowość płciową mają już przy 9 wylince, zdażyły się przypadki, że samica l8 już kopulowała z samcem. Jeśli posiadasz dojrzałego samca z bulbusami i samice conajmniej l9, to najpierw nakarm pożądnie samice, to jest wsumie profilaktyczne, bo avikularie nie są do siebie agresywne, można je trzymać spokojnie w wiekszym terrarium w grupach, ale przyjeło sie, że samica ma być najedzona więc ja nakarm. Potem, (przynajmniej ja tak robie), wyciągam pajączki z terra kłade na stół i przedzielam je kartką i jak samiec zaczyna swoje (tańce) zaczyna pukać nagogłaszczkami zapraszając samice, a ona mu odpuka, tzn. że jest gotowa i możesz wziąść kartke i wtedy możesz ogladać gody. Możesz tez oczywiście nie wyciągać pajączków z terrarium jeśli jest duże, jednak wtedy masz troche mniejszą kontrole nad nimi jakby np: samica nie chciała kopulować i stała by się agresywna wobec samca, nie słyszałem jeszcze o tym, ale pająk pająkowi nie równy. Po skończonej kopulacji, samiec poprostu odejdzie od samicy sam, ona prawdopodobnie zostanie jeszcze pare chwil w takiej pozycji w jakiej pozostawił ją samiec, ponieważ jest troszke "odurzona", tym co się stało , samca chowasz do pudełka no i puźniej samiczke i wsumie to tyle.


  4. #4
    Foxtrott
    Guest

    Re: rozmnazanie A.Metalika

    moja samica była dopuszczana po wylince 11 na głodniaka jeszcze i nie próbowała nic wiwinąć, więc samo łączenie jest banalnie proste.


  5. #5
    madOx
    Guest

    Re: rozmnazanie A.Metalika

    Ja dzisiaj dopuszczalem metallice na stole


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •