Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Oświetlenie dla Brodacza

  1. #1

    Oświetlenie dla Brodacza

    Witam, kończe właśnie robić terrarium z osb dla swojej 45 cm Agamy Brodatej o wymiarach 125x60x60 i teraz nasuwa się pytanie, jak zrobić oświetlenie w terrarium ? Mam już świetlówkę oraz oprawę do niej więc z tym problemów nie będzie, zależy mi najbardziej na pomyśle jak zrobić oświetlenie z lustrzanek - wiem że można zrobić jedno wiszące w doniczce glinianej ale czy jedno takie oświetlenie w takim terrarium wystarczy i czy będzie utrzymywała się dobra temperatura ? Chyba że macie inne pomysły ? Może żarówki halogenowe ?


  2. #2

    Re: Oświetlenie dla Brodacza

    W jednym rogu możesz zamocować mocniejszą zarówke a w drugim słabszą. Żarówki nei muszą widieć, doniczke możesz przymocować do osb.


  3. #3
    luz_jacek
    Guest

    Re: Oświetlenie dla Brodacza

    Ja u siebie mam żarówke kr=tóra nie jest osłonięta
    Moim zdaniem wygląda lepiej, doniczka troche szpeci :/


  4. #4

    Re: Oświetlenie dla Brodacza

    Luz_jacek to już kwestia gustu, dla mnie goła żarówka to tak jak nie skończone terra i to dopiero szpeci terra. Zamiast doniczki można stosować kokosa, można doniczke obkleić korkiem, z korka można zrobić osłone nawet z wydrążonego pieńka. Są miliony pomysłów, wsyztsko zależne od wystroju terra.


  5. #5
    luz_jacek
    Guest

    Re: Oświetlenie dla Brodacza

    Z tym się zgodze
    Chodziło mi o to że taka "łysa" doniczka nie wygląda najlepiej.
    Jeśli by tak zamaskować czy ozdobić tak żeby pasowa ła do wystroju to może być
    Ja u siebie mam duże terra ze szkła i taka żarówka bez oprawki bardzo ładnie wygląda, nie wyobrażam sobie żebym ją czymś osłonił, ale to tak jak mówisz "kwestia gustu"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •