Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Pseudo samica A.Geniculata?

  1. #1
    lukasz_dyn
    Guest

    Pseudo samica A.Geniculata?

    Znajomy ma Geniculate podobno od 11 wylinki. Kupił ją jako samica, zawsze wyglądała na przymaławą.. przeszła mu 2 wylinki teraz powinna być L13. ALe jest problem po tej wylince ma ok 6 cm ciała i z budowy kojarzy sie z samce. Ma bardzo wydłużone przednie odnuza ale moze to przez nogogłaszczki z którymi jest problem.
    Są jakoś dzwinie podkurczone i mozna powiedzieć ze ciagnie je za sobą po ziemi. Nie wiem co to moze oznaczać, a on prosił mnie o pomoc. Wypatrywałem haczyków na jednm odnuzu ma coś w rodzaju haczyka ale jak by skierowany w bok i raczej są to tak ułozone włoski. Powiedzcie mi co o tym sądzicie bo ja nie wiem :/

  2. #2
    Maniak
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Jakbyś dał fotkę to przypuszczam że moglibyśmy ci pomóc. Z opisu wynika (wg mnie) że pająk miał problem z wylinką (tak tłumaczę sobie to ciągnięcie odnóży). Co do płci to najlepiej spójrz na szczelinkę albo zrób foto i umieść na forum.


  3. #3
    cyclosternum
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...=62239&t=62237
    zobacz go od spodu i porównaj do zdjęcia i bedziesz wiedział


  4. #4
    lukasz_dyn
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Wsumie to mnie bardzej zaczyna interesować czy nic mu/jej nie będzie. Narazie wole jej nie ruszać i nie pogarszać sytułacji, ale piszcie co sądzicie po moim opisie.

  5. #5
    SPeCTeR
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Tak naprawde bez zdjecia ciezko cokolwiek powiedziec...

  6. #6
    morda
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Wiesz, wszystko zależy od warunków w jakich pająk był trzymany. Moja jest świeżo po 13 i ma około 8cm ciała.


  7. #7
    Awikularia
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Z calym szacunkiem, ale twoj opis mi nic nie mowi - z tej przyczyny, ze dla ciebie moze byc to problem, a czlowiek znajacy sie na pajakach po obejrzeniu A. geniculata moze nie dostrzec zadnego problemu. Najlepsze byloby wiec zdjecie.

  8. #8
    garo
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Dobrze by bylo jak bys jakies zdjecie tego pajaka pokzaal wtedy mozna by bylo cos o tym powiedziec, z opisu ciesko wywnioskowac a nasuwa sie wiele mysli.

    W rezultacie moze sie okazac ze jest wszystko OK.



    garo

  9. #9
    lukasz_dyn
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    mialem dzis zrobic fotki ale teraz juz z nim lepiej, a pozatym to samice i jednak ma haczyki ale miniaturowe ;/

  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: Pseudo samica A.Geniculata?

    Samice nie maja haczykow, nawet miniaturowych. I nie ma czegos takiego, jak "zalązki haczykow u niedojrzalych samcow". A samce haki maja bardzo dobrze widoczne. Moze ci sie pomylilo z ukladem wloskow na konczynach, albo po prostu nie wiesz za bardzo, gdzie tych hakow szukac. Zdarza sie.

    Zrob te fotki, przynajmniej rozwiejemy twoje watpliwosci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •