Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co mi proponujecie??

  1. #1

    Co mi proponujecie??

    Zaczynam robić terra dla zbożówek o wymiarach dl 130 gl 40 wys 50.
    Jakie mi proponujecie ogrzewanie-ocieplanie??
    Czy np dwie wieksze lustrzanki wystarcza??
    Czy np jedna duza lustrzanka i swietlowka??
    Czekam na waszą pomoc.
    Terra bedzie z OSB


  2. #2

    Re: Co mi proponujecie??

    Jeżeli chodzi o śietlówke to one wougle nie grzeją, daja tylko światło.

    Spróbuj dwie lustrzanki z czego jedna mocniejsza od drugiej żeby była różnica temperatrury w różncyh miejscach w terra.


  3. #3

    Re: Co mi proponujecie??

    wim ze swietlowki nie grzeja ale po prostu nie wiedzialem czy dwie zarowki wystarczajaca oswietla terra


  4. #4

    Re: Co mi proponujecie??

    Powinny wystarczyc! Tak jak juz Theraphos napisale swietlowki nie daja swiatla tylko cieplo i dlatego bylbym za ogrzewaniem terra swietlowkami Ewentualni Kablem grzewczym ale sie nie poleca dla wezy gwyz moga sie zakopac i poparzyc. pozdrawiam


  5. #5

    Re: Co mi proponujecie??

    weże nie potrzebuja duzego "nasłonecznienia" wystarczy ze bedzie jasno a to zagwarantuje Ci zarówka. Co do ilości to wystarczy jedna a moc jej ustalisz doświadczalnie poprzez pomiar temperatury. Jedną żarówka powodujesz rozny rozkład temperatury w terrarium i zwierze moze sobie dopasowac temperature odpowiednią na daną chwilę. Porponował bym jeszcze kamień grzewczy niskiej mocy


  6. #6

    Re: Co mi proponujecie??

    promiennik podczerwieni ja uzywam sa bardzo dobre i wydajne do tego sciemniacz i pelna kontrola temperatury

    pozdrawiam

  7. #7

    Re: Co mi proponujecie??

    Zamiast 2 lustrzanek uzyj jednej "kwoki". Sa znacznie wydajniejsze (wiecej ciepla przy tej samej mocy co zwykla zarowka z listrem).


  8. #8

    Re: Co mi proponujecie??

    sorry ale co to jest kwoka??


  9. #9

    Re: Co mi proponujecie??

    Przepraszam za blad w moim poscie mialo byc napisane ze ogrzewac promiennikami a nie Swietlowkami:] Sorki:] P.S co to jest Kwoka!??:>


  10. #10
    Cichy_Kr
    Guest

    Re: Co mi proponujecie??

    Kwoka to żarówka !!!!!(kwoka bo stosowana dośc często do inkubacji kurzych jaj!!!!Daje dośc duzo ciepła!!)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •