Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pterinochilus

  1. #1
    Pleban
    Guest

    Pterinochilus

    Yo mam problem ponieważ niebardzo orientuje się jezeli chodzi o ten rodzaj a dokładniej o murinusa. wiem że wystepuje kilka odmian. czasem spotykam na różnych www pajaki wygladajace tak samo pod nazwa mammilatus lub spinifer.
    prosze napiszcie mi ktoś jakie sa roznice miedzy spiniferami usambarami mammilatusami i innymi odmianami murinusa.

  2. #2
    morda
    Guest

    Re: Pterinochilus

    Różnią się kolorem.
    Mammilatus, spinifer to nic innego jak tylko murinus, ale o innem ubarwieniu. Powinno się używać tylko i wyłącznie nazwy murinus, całą reszta jest niepoprawna.


  3. #3
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: Pterinochilus

    spinifer jest to pterinochilus murinus USAMBRA (red form)
    murinus to ten zwykly najmniej kolorowy
    a mammilatus jest troche ladnieszy od murinusa ale ma mniej intensywny kolor od spinifera


  4. #4
    chrzanu
    Guest

    Re: Pterinochilus

    http://www.terrarium.com.pl/forum/re...=63077&t=63077
    co prawda temat wątku był o cyzm innym, ale rozmowa zesżłana murinusy. wszystko tak jest napisane.
    Pleban - przeczytaj ten wątek.


  5. #5
    PLU
    Guest

    Re: Pterinochilus

    Po prostu różnią się kolorkami ;P;P;p


  6. #6
    maze
    Guest

    Re: Pterinochilus

    i poco pisze to czwarta osoba??

  7. #7
    venom
    Guest

    Re: Pterinochilus

    Pterinochilus murinus-nominatywny gatunek o piaskowym ubarwieniu
    Pterinochilus murinus usumbura"orange form"=Pterinochilus mammilatus Pterinochilus murinus usumbura"red form"=Pterinochilus spinifer



    To sa odmiany geograficzne tego samego gatunku-pterinochilus murinus, i tylko gatunek murinus jest poprawny aktualnie systematycznie. mammilatus i spinifer to inna bajka=stary nazwy systematyczne nie uzywane jako ze transferowali je do gatunku murinus-mammilatus. A spinifer z tego co wiem zostal przeniesiony wogóle do innego rodzaju! Nazwa spinifer nie ma zadnego zwiazku z Pterinochilusem jako rodzaj, natomiast mammilatus czasami jest stosowane w niemickojezycznej literaturze.Tymniemniej powinno sie stosować tylko i wylącznie "murinus".


    pozdrawiam

  8. #8
    Peter_frostax
    Guest

    Re: Pterinochilus

    Murinus ma dwie odmiany pierwsza zwykła czyli czarno żółta i druga red form określana nazwami:USAMBARA,SPINIFER,MAMILATUS.To tak naprawdę jeden i ten sam pajączek pomarańczowo czrny.

  9. #9
    soltys_szczecin
    Guest

    Re: Pterinochilus

    no to kurde mac - usumbura, usambra czy usambara bo ja widze ze kazdy ma swoj model :P


  10. #10
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Pterinochilus

    soltys ale sie czepiasz przeciez wiesz ze chodzi o usambara a nie o ,, usumbura, usambra '' to sa zwykle literowki jak ktos pisze szybko to czasem tak sie dzieje ;] a pozatym to zgadzam sie z Peter-frostax ,zastosujcie sie do jego wypowiedzi


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •