Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

  1. #1
    lazarus
    Guest

    jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    witam
    powiedzcie mi jak gleboko pajak sie zakopuje ?
    mam brachypelna vagans 0.0.1 szprzedawca powiedzial mi ze jest po 4 wylince, ma około 3-4 cm - czy mnie nie oszukał ?

    Zakopal mi sie w nocy, ale tak calkowicie, jak dlugo moze tak wytrzymac ?? PODŁOŻE - na spodzie torf z piaskiem za wierzchy drobny piasek z dzomieszka torfu

    Nurtuje mnie pytanie czy taki pajaczek moze podwarzyc płyte ktora przykryte jest terrarium, jest ona dokladnie (prawie dokladnie) zabezpieczona od góry sa przeswity w 2 miejscach na 2 milimetry, czy to mozliwe zeby to podwarzył ?

    z gory dziekuje

  2. #2
    Vagansmen
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    ale 3-4 cm ciała czy z odnóżami?


  3. #3
    Hari
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    Zakopuje sie na tyle na ile mu pozawala terrarium (kilka cm) Zwykle az do dna. Jezeli pajak ma 3-4 cm, to na pewno nie jest to 4 wylinka, a znacznie dalej.
    Zakopany moze wytrzymac cale zycie, ale praktycnzie do wylinki tak bedzie siedzial, jezeli juz przestal polowac.
    Jaką plyte? Betonową, drewnianą, PCV? Pajaki sa silne i np. szybe podnoszą bez problemu.


  4. #4
    lazarus
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    wielkosc z odnużami, od 3 dni nic nie jadł, na spodzie akwarium ziemia jest dobrze ubita, ta płyta jest drewniana ale tak mały pajaczek nie mógł jej chyba podniesc, była w miare dobrze zabezpieczona.

  5. #5
    chrzanu
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    zakopuje sie wedle upodobania, raz na 2cm a jak bedzie miał wiecej podłoza to sie głebiej zkopie, a moze sie w ogóle nei zakopac.
    a co do przykrycia, to zalezy jaka gruba ta płyta co przykrwa ? jezeli jest lekka to moze odsunąc pajączek,


  6. #6
    leviatan
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    <hmmm> 3-4 cm vagans w akwa? LOOOL


  7. #7
    TOXYN
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    3-4 cm to masz coś koło L6-7 zależy czy bardziej na 4 czy 3 cm A pokrywe na Twoim miejscu jakoś bym zamykał tak aby nie można było jej podnieść:-))


  8. #8
    KoReXoN
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    Mój pająg zakopał się 25cm pod ziemię i nie widziałem go już ze dwa miechy. Wczoraj tylko wyniósł pod moją nie obecność(czyt. w nocy) "skumkaną" wylinkę. Ale to w końcu crawshayi. Jestem ciekaw kiedy sobie wyjdzie? Tym bardziej że przed tą wylinką nie miał trzech nóg.


  9. #9
    lazarus
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    podłoża ma na ok 7 cm, a co do pokrywy oddałem do szklarza zeby wyciął mi otwory ;-) powiem wam ze pojawił mi sie biały osad na scianie w podłożu ;-)

    pajak ma tak na oko 3.5 cm z odnuzami moze to byc 4 wylinka ?

    akwarium ma 10x10x15 cm ale mam jeszcze 2 wieksze ;-)

    PZDR

  10. #10
    ketnip
    Guest

    Re: jak głęboko pajak sie zakopuje ?

    tak moze to być czwarta wylinka, to jak to nazywasz akwarium jest wporządku dla tego osobnika , a mzoe sie zakopał z tego powodu, ze nie dąłes mu zadnej kryjówki?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •