Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

  1. #11
    bolex
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Witam !
    No właśnie we Wrocławiu jest tak jak pisze robert.p.,a np. w Jastrzębiu w Ochronie Środowiska twierdzą ,że jeżeli pająk jest na liście Cites to trzeba rejestrować .U mnie był lekarz weterynarii,obejrzał papiery "rodziców",stwierdził wylęg i wydał zaświadczenie.Z tym zaświadczeniem poszedłem do Urzędu miasta zarejestrować wylęg i teraz mam legalne brachypelmy .


  2. #12
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Jakie miałes papiery na rodziców.A pająków sie nie rejestruje od maja 2004 r.Wystarczy ustawe przeczytac.Chyba ci urzednicy nie są w Jastrzebiu zbyt kompetentni skoro przez prawie rok nie poczytali tych przepisów


  3. #13
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Wiem jedno-we Wrocławiu nikt swiadectwa takiego nie dostał i wątpie czy szybko dostanie.Zresztą-wkrótce podejme kolejną próbe zdobycia bastionu jakim jest Powiatowy Inspektorat Weterynarii a w szczególnosci powiatowy wet.Pajączki są juz na "wyjsciu".Jak cos bede wiedział to pewnie sie na forum pochwale informacją.


  4. #14
    bolex
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Pająki zarejestrowałem w 2003 roku i już wtedy otrzymałem zaświadczenie o wpisie do rejestru przetrzymywanych zwierząt i roślin oraz hodowli podlegających ograniczeniom na podstawie umów międzynarodowych.
    W tym czasie (przed majem 2004) sam fakt dobrowolnego zarejestrowania w/w oznaczał legalizacje.


  5. #15
    bolex
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    I to raczej ja powinienem współczuć terrarystom z Wrocławia:P


  6. #16
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Te swiadectwa rejestracji są od maja po prostu niewazne.Nie mają zadnej mocy prawnej i niczego nie legalizują.Nie ma juz takiego obowiązku ustawowego(dla bezkregowców oczywiscie),a to ze ktos tam u was w Urzedzie chciałby nadal pająki rejestrowac to tylko wskazuje jaki jest w polsce poziom wiedzy w urzedach.Ale tez bym oczywiscie wolał zeby u nas urzednicy tak dobrze prawa nie znali i swiadectwa takie wystawiali.Ale tak dobrze to nam we Wrocku nie bedzie niestety


  7. #17
    bolex
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Właśnie na podstawie takiego "nieważnego"wg.Ciebie świadectwa weterynarz powiatowy wydał mi zaświadczenie o urodzeniu w niewoli:///
    "Są ludzie,którzy wszystko wiedzą,ale to wszystko co wiedzą"


  8. #18
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    No to masz powody do radosci he,he.
    Jakby sie porządnie uprzec to wasz pan wet mógłby miec powazne nieprzyjemnosci i urzędnicy w Starostwie tez.Ale dla Ciebie wazne ze masz dokument a o reszte niech sie oni martwią.Po prostu mają swój sposób interpretacji ustawy.


  9. #19
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    A co do waznosci dokumentów rejestracyjnych-wiele o tym było na forum o rejestracji i citesach.Zobacz jakis link do" ustawy o ochronie przyrody"i tam czarno na białym jest napisane ze rejestracja dotyczy zwierząt zaliczanych do płazów,gadów,ptaków i ssaków.Tez rejestrowałem pająki w 2003 r tylko po to zeby w 2004 usłyszec od tzw "organów Scigania"ze tymi "swistkami" to teraz moge sie podetrzec.Wiec nie dziw sie ze mam takie a nie inne zdanie na temat "waznosci" tych dokumentów.Wiec wystawianie czegokolwiek na ich podstawie wydaje mi sie cokolwiek dziwne ,no chyba ze kazdy powiat stanowi osobne panstwo i rządzi sie swoimi prawami.A moze u was pająki to ssaki albo gady????
    Z twojej wypowiedzi przebija niewiara w to ze mam racje w tym co pisze.Ujme to tak-gdybym nie był pewien ze od maja sie pająków nie rejestruje to bym tego nie napisał.ALE JESTEM PEWIEN!!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •