Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

  1. #1
    Opu
    Guest

    Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Czytalem gdzies ze jesli rozmnoze np. B.albopilosum i nie mialem ich zaswiadczen o urodzeniu to nie moge dostać zaswiadcznia urodzenia młodych B.albopilosum czy to prawda przeciesz to jest troche chore. Raczej powinno sie bez problemu uzyskac takie zaswiadczenie. Czy wlasnie tego zaswiadczenia potrzebuje zeby sprzedawać pająki?

  2. #2
    esi
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    można podobno dostać zaświadczenie urodzenia w niewoli.


  3. #3
    kak
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    co podobno, co podobno?
    jak rodzice kędziory nie maja papierów, wylęg też nie dostanie, wiec nie wprowadzaj informacji, ktorych nie jestes pewien.
    a, ze chore, nasz kraj jest chory.


  4. #4
    Ben
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Witam
    A kto wogóle ma uprawnienie takie papiery wydawać ?


  5. #5
    KoMar_83
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    <url>http://terrarium.com.pl/forum/download.php?19,17/pismo%20(1).JPG</url> chyba samemu trzeba sobie zrobić...


  6. #6
    spider13
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    powiatowy lekarz weterynarii


  7. #7
    Opu
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    link, który zamiescil "KoMar" to jest pismo pisane przez.... że nie trzeba rejestrować ptaszników ale mi nie chodzi o rejestracje tylko o pismo , zaswiadczenie o urodzeniu ptasznika w nie woli

  8. #8
    KoMar_83
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    nie ma on takich uprawnień...


  9. #9
    robert.p.
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wystawianie swiadectw urodzenia w niewoli jest obowiązkiem powiatowych lek wet.I tu zaczyna sie problem-mozna łatwo uzyskac takie swiadectwa na zwierzęta które podlegają obowiązkowi rejestracji(zakładając ze ma sie dokumenty na rodziców),ale z bezkregowcami jest inna sprawa-poniewaz sie ich nie rejestruje powiat lek.wet moze uznac ze nie ma kompetencji do wystawiania takich swiadectw dla tych zwierząt.Tak jest np we Wrocławiu.I wtedy nic sie nie dostanie.Są powiaty gdzie takie zaswiadczenia sie wystawia ale nie wiem na ile są one zgodne z prawem i przepisami.PO prostu ustawa jest zle napisana i tyle.I do czasu az sie jej nie uzupełni bedzie problem.
    Brachypelm bez swiadectwa ur w niew. lub bez dokumentu CITES sprzedawac nie wolno!!!
    Pozdrawiam Robert

  10. #10
    esi
    Guest

    Re: Co z tymi swiadestwami urodzenia?

    kak - powołuje sie na słowa Jarka Zajączkowskiego (mam nadzieje, że nie przeinaczyłem nazwiska), czyli jak śmiem sądzić kogoś kompetentnego.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •