Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

  1. #1
    Baku
    Guest

    I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    ogulnie mówi sie ze pajączka nie mozna nauczyć bo jest głupi nie ma muzgu i wogule ... ale ta nie jest dokonca :]

    wszystkie organizmy ( my terz \) dziąłają na zasadzie warunkowania ( im wyrzsze tym bardziej złozone - my to nazywamy wola, wpływem społeczeństwa i wiele innych bzdurek :P )

    a wiec jak wytresować pająka ??
    1) najpierw troszke teorii w duzym skrucie ,,, : odruch bezwarunkowy jest to reakcja na bodziec wrodzona

    odruch warunkowy 1 rzędu jest to reakcja na bodziec skojazony z bodzcem bezwarunkowym

    odruch warunkowy 2 rzędu jest to reakcja warunkowana na bazie bodzca warunkowego 1 rzędowego ...



    zakładam ze zrozumieliście :P:P
    przejdzmy do rzeczy :P
    2) od czego zaczać ...

    musimy znaleźć bodziec bezwarunkowy

    czyli coś na co nasz pająk reaguje zawsze w ten sam sposub ( np dmuchanie na niego ... )

    teraz musimy wymyśleć sobie bodziec na który nasz pająk będzie reagował tak samo ,,, np : głaskanie pająka patyczkiem po nodze :P:P

    najpierw wprowadzamy bodziec warunkowany ( patyczek) a potem warunkujący ( dmuchanie) ,, po odpowiednio długim okresie pracy nasz pajączek zareaguje na sam patyczek tak jak na dmuchanie - to znaczy ze bodziec został zkojarzony :P:P
    wow nasz pajączek ma nowy odruch - bomba nie ??:P:P:P


    3) co dalej ,,,
    a) musimy cojakiś czas przypominać ten odruch aby nie wygasł ( warunkowy+bezwarunkowy )
    b) mozemy na jego bazie tworzyć kolejne odruchy i łączyć go z innymmi :P


    4) doczego moze sie to przydać ??
    prawie do niczego :P:P ale uczy nas to wiele o reakcjach naszego pupila co moze być przydatne przy bardziej agresywnych gatunkach ,,, z drugiej strony przyjemnie zapukać w szybke i patrzeć ja pajączek wychodzi na obiad :P:P - wiem wiem , to nie piesek , ale jak ktoś ma ochote to czemu sie nie " zaprzyjaznić " blizej ,,


  2. #2
    Mysza1983
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    No dobra to ile czasu zajmnie mi nauczenie go reagowania na właśne imie? :-]


  3. #3
    SDY
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    Sweet To ja naucze alpipilosum przyjmowac pozycje obronna na owieranie pojemnika Bedzie jedyny w swoim rodzaju:P
    Baku, ty to praktykowales juz czy to tylko czysta teoria?


  4. #4
    Baku
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    nie wiem , ale da rade ,, chć sądze ze zagłupi na to jesteśmy ,, ale tak , zalezy jaką reakcje chcesz uzyskać ,, np ze ma podnieść noge ,, czyli musiął byś go do tego uwarunkować np poprzez dmuchanie a potem zastąpić dmuchanie odpowiednią wibracją ,, nie napisałem tego bo uznałem za oczywiste - bodziec musi być interpretowany przez odbiorce a pająk polskiego chyba nie umie :P:P


  5. #5
    Baku
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    w bardzo ograniczonym zakresie ,, ,, jak zdejmowałem roztocza z mojej haplopelmy to ją na patyczek właśnie uwarunkowałem ze sie podnosiła zaleznie jak ją potarłem :P:P ( na początku atakowała :P:P ale sie przyzwyczajiła = uwarunkowała :P ) a dziś ja przenosiłem do nowego tera ja ją popycham patyczkiem a ona zammiast iść to dupa w gure i czeka na zabiegi higieniczne :P:P


  6. #6
    irve
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    na tej zasadzie szkoli sie psy :]

  7. #7
    SDY
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    He he. Dobre.
    Ile czasu zajelo ci "uwarukowanie" jej?


  8. #8
    Markoś
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    Baku calkiem dobry pomysl u mnie jest tak ze jak delikatnie popukam w styropian co mam przyklejony w terra u geni to czesto widze ze wychodzi z domku


  9. #9
    frydrych1
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    to teraz jak przyjdzie pora na jedzenie to pukamy w szybe i uczymy wychodzic pajaki z norek na zawolanie ;D ja mysle ze moze to jest mozliwe na pewno jakis expert sie wypowie ze nie ale ja wierze w rzeczy nie mozliwe


  10. #10
    Baku
    Guest

    Re: I ty morzesz zostać treserem pająków :P

    expert sie juz wypowiedział :P:P:P

    kazda pinia ze niejest będzie nieprawdziwa , jedyne pole do dyskusji to na jaką skale jest to mozliwe :]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •