Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

  1. #1
    DjLexer
    Guest

    zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    siemka
    mialem zarowke czerwona zywkla 15w ale ledwo grzała do 22 stopni przy temp 20w pokoju...Kupiłe specialna do terra do grzania czerwona jest duza i ma 120w grzeje elegancko niechodzi caly czas mam termoregulator ustawiony do25stopni! moze to zaszkodzic pajaczkowi te 120w?


  2. #2
    TylerPL
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    Eee... jak jest termolegulator (i jak działa poprawdnie) to raczej będzie dobrze. Tym bardziej że czerwone żarówki dają mało ciepła. Ja przy swoich mam 60W żarówki.
    1. zwykła 60W w odległości 5-10cm
    2. reflektorowa (czy lustrzana, nie wiem jak to sie dokładnie nazywa) 60W w odległości 15.20cm


  3. #3
    puss
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    ja aktualnie uzywam 75w i jakos pajaczki nie czuja sie zle, tylko nie kladz jej na szybie, kladzenie zarowek na szybie to glupi pomysl.

  4. #4
    cyclosternum
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    nie...
    tylko uwarzaj...


  5. #5
    DjLexer
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    Mam nadzieje ze mu to niezaszkodzi....dalem za ta zarowke niecale 20zł ! musialem kupic cos lepszego bo cos mi sie wydaje ze szykuje sie do wylinki bo zakopal caly domek i chyba niema zamiary z niego wyjsc...jak mysliscie?wylinka....?


  6. #6
    Krycha.k15
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    moze byc wylinka.. albo poprostu chciał sie zakopac moj tez tak robi bez wzgledu czy wylinka czy nie.
    Ja mam czerwona 15 w i grzeje mi eleganco w nocy 22 a w dzien od 24-27


    Pozdrawiam
    Krystian

  7. #7
    TylerPL
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    najlepiej dla pająków wyjdzie jak będziesz się nim nie zajmował. Lepiej go zostawić w spokoju, nić co 1h otwierać terrarium, dmuchać i chuhać na pająki czy żyje... Na prawdę, uwierz mi!


  8. #8
    rastafaq
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    Duzo jeszcze bedzie pytan odnosnie zarowek ?? Co za roznica ile wat, wazna jest temperatura w terra, mozesz nawet postawic na gazowce albo w piekarniku. Dziwne natomiast jest to ze 15W podgrzewa Ci o 2 stopnie tylko, moze postawiles terra na jakims wygwizdowie ( parapet :P ) mi taka sama zarowka podgrzewa do 28. Kolor zarowki nie ma nic do ciepla ktoredaje, bo nie grzeje szkielko tylko zarnik, znaczy sie ten drucik taki ten :P


  9. #9
    Mefisto
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    Znaczy się ten termostat co chwilkę zapala i gasi żaróweczkę? No to długo niestety ona nie pociągnie.


  10. #10
    TylerPL
    Guest

    Re: zarowka bezpieczna dla ptasznika?

    Nop, Mefisto ma racje. Długo nie pociągnie. Wiesz, sprawdź z jakiej odległości żarówka daje odpowiednią ileść ciepła i ją tak zostaw. Jak ja... Jutro postaram się zrobić zdjęcia mojej pajączkowej półki...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •