Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Do Atraxa - opis Nhandu c.

  1. #1
    dr1zzt
    Guest

    Do Atraxa - opis Nhandu c.

    Generalnie - bardzo duzo bledow stylistycznych. Znajomosc ortografii to nie wszystko ;>
    Przepraszam ze sie troche czepiam - ale sam byles z tego co pamietam restrykcyjny w stosunku do opisow, ktore nadsylali Ci ludzie.

  2. #2
    Mysza1983
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    a gdzie ten opis jest?


  3. #3
    kak
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    http://www.terrarium.com.pl/nhandu_coloratovillosus.php o ten pewnie chodzi
    ja nie widze rażących błędów, ale skoro ty znalazłeś, to może pokaż od razu, o które chodzi.


  4. #4
    Awikularia
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    Ja znalazlam jeden - czyzby bląd? - nie wiem. Ale usmiechnelam sie pod nosem, kiedy przeczytalam zdanie "Obecność higrometru w terrarium należy do inwencji hodowcy". Ale nie ze zlosliwosci, to jest podobne do bardzo lekkiego humoru zeszytów szkolnych. Kazdemu sie zdarza ;o). Dobrze, ze opis sie ukazal, to jest coraz bardziej popularny pajak.

    Co do moich uwag - napisalabym, ile w kokonie jest mlodych, bo tego w opisie nie ma (szacunkowo 600-800 - moj kumpel mial okolo 650).

  5. #5
    dr1zzt
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    Bezsensowne powtorzenia:
    "Niektóre osobniki kopią norki." za chwile "Czasem sam kopie norki."
    "(odradzam brania do ręki).", a za moment "odradzam brania go na rękę"
    "gdyż pojawia się u niego kanibalizm" - kanibalizm sie pojawia?
    "Mimo, że jego jad nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla człowieka", " Mimo, że jad tego gatunku jest słaby"

    "jako wystrój możemy stosować roślinki sztuczne (gdyż żywe zostaną szybko połamane i zniszczone)." - "gdyż" powinno byc po przecinku.

    Dwa razy w opisie wystepuje sposob okreslenia dymorfizmu.

    Nie zaczyna sie zdania od "Chyba".

    " Pająki wykształciły dwie strategie obrony przed napastnikami. Jedne używają jadu i szybkości, inne wyczesywują parzące włoski z odwłoka." - Strategie uzywaja jadu i szybkosci?

    Prosze. Wiecej mi sie nie chce pisac. Koniec czepiania sie. Masz mierny.
    *evil grin*

  6. #6
    leviatan
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    O ja nie mogę :| co za paranoja. Ważne że wiemy o co chodzi w opisie ... a ty sie czepiasz...


  7. #7
    Awikularia
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    "gdyż" w tym wypadku nie moze byc uzyte po przecinku, bo wtedy byloby to (, gdyz). To chyba brzmi gorzej, niz cala reszta, nieprawdaz? ;o) A na serio, to moze byc albo po przecinku, albo w nawiasie (wtedy bez przecinka). Nie ma w zasadach jezyka polsiego formulki, ze slowa "gdyz" mozna uzywac tylko i wylacznie po przecinku, a w nawiasie nie wolno.

    Czepiasz sie ;o) Niektorzy robia gorsze byki stylistyczne, nie mowiac o ortografii. Nie dalabym za to miernej. Jestes profesorem na polonistyce, ze taki czuly na stylistyke? Nie uwazam tego za bledy az tak razace, aby trzeba bylo walic z rozpaczy łbem w mur...

  8. #8
    dr1zzt
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    Czepiam sie bo to powazny serwis i opis powinien byc poprawny jezykowo.
    Opisow, w ktorych "wiemy o co chodzi" sa tysiace, a zawsze milo przeczytac zgrabny i dobrze napisany Wcale nie mowie ze tresc jest zla, autor ma napewno duze doswiadczenie w tym temacie. Chcialem po prostu zasugerowac troche poprawek, to zadna mecyja siasc i zmienic to czy owo w tekscie.
    EOT

    Pozdrawiam

  9. #9
    dr1zzt
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    Ok ok juz dosc
    Jest czwartek i jest goraco! I chce mi sie picpicpicpic..


  10. #10
    Nook
    Guest

    Re: Do Atraxa - opis Nhandu c.

    zgadzam sie ja to do polowy czytalem i sam cos tam poprawialem.. pogadam z atraxem


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •