Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: jak zrobić terrarium??

  1. #1

    jak zrobić terrarium??

    witam

    jak krok po kroku zbudować terrarium z osb łączonego ze szkłem(2 ściany ze szkła i 2 ściany,podloga i sufit z osb) o wymiarach gł. 95cm dł. 100 cm wys.150cm.
    jakiej grubości osb jak to połączyć, jakie szyby (zwykle?) jak je połączyć ze sobą i osb żeby trzymalo się kupy jak to zabezpieczyć i uszczelnić żeby się nie wypaczylo i nie zbutwiało (klimat tropikalny).

    pozdrawiam kinga

    ps. zna ktoś dobrego i taniego szklarza w wawie

  2. #2

    Re: jak zrobić terrarium??

    Ja znam jak cos pisz na gg 1021697

  3. #3
    wh6fxe
    Guest

    Re: jak zrobić terrarium??

    Najlepiej bedzie jesli w OSB zostana wyfrezowane rowki grubsze od szyby o okolo 1-2 mm wtedy bedziesz mogl ladnie wypelnic te dolki sylikonem i wlozyc tam szyby boczne - szklane w dodadku szklo polacz ze saba sylikonem (dobrze tez urzyc katownikow). OSB zabezpiecz kilkakrotnie malujac je lakierem akrylowym :] Na podloze polecam tez dac kawalek folii (najlepiej przyklejic ja do jeszcze mokrego lakieru:]. OSB powinno miec okolo 20 mm wtedy bedzie mozna zrobic dosc duze dolki. Co do szkla to 5mm conajmniej. Moga byc normalne szyby nei musi byc jakies szklo pancerne hartowane itd:P.
    Jesli cos jeszcze chesz sie dowiedziec o budowie terra sluze pomoca (gg w profilu)


  4. #4

    Re: jak zrobić terrarium??

    a czy mógłbyś narysowć projekt takiego terrarium? no wiesz co gdzie przyciąć, wymiary rowków na szyby, wentylacja itp. i ile byś chaciał za taki projekt???

    pozdrawiam kinga

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •