Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

  1. #1
    wielebny84
    Guest

    rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    W najbliższej przyszłości rozpocznę hodowlę obydwóch ptaszników z tematu. Narazie będę polegać na wiedzy kilku znajomych (przez GG) oraz tym co tutaj wyczytałem i przeczytam. Wiem, że obydwa są odmienne dosyć. Jeden spokojniejszy, drugiego uważa się za bardzo agresywnego. Akwarium, które posłuży za terrarium ma następujące wymiary:
    50 cm dł. X 20 cm szerokość X 25 cm wysokość.
    Zamierzam je przedzielić choćby drewnianą dyktą zostawiając słonecznemu więcej miejsca. Terrarium zaplanuję by miało dwa oddzielne zamykania. Problemów jest kilka, jak obliczyć ilość litrów, które będzie potrzebne do zapełnienia dna (włóknami kokosowymi). Czy dykta i osobne żarówki zapewnią 3 stopniową różnicę w oddzielonych pomieszczeniach, chyba że ktoś ma inny pomysł na różnice temperatur, normalnie w pokoju mam 20-21, latem dużo cieplej (pokój od południa) Różnica w podłożu, mam pół litra piasku z Sopotu , kiedyś przywiozłem sobie. Wyczytałem, że należy 1/3 zrobić w propocji z włóknami lub torfem, czyli czy należy wymieszać podczas przyrządzania włókien dodając w pewnym momencie piasek ?Prosiłbym również na koniec o wypowiedzenie się osób, które mają murinusy czy zastosowanie powiedzmy odwróconej doniczki z wyciętym otworem zapewni zamierzany przeze mnie efekt, że murinus tak szybko nie wyleci z kryjówki ? otwór nie ma być duży tylko tak by się przecisnął. Oraz czy atakują zawsze czy nie ? Czy zastosowanie ogrodniczej rękawiczki coś pomoże i bluzy w razie ataku ?

    Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na wszystkie pytania.

    Z Bogiem

  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Witam
    Wedlug mnie nie powinienes brac murinuska na poczatek, ale to Twoja sprawa.
    Pozdrawiam


  3. #3
    SHERON
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Wiec zacznijmy pokolei. Sądze że lepiej by było jesli byś zrobił 2 odzielne terraria bo nie jestes w stanie zrobić różnicy temperatur ( chociaz nie jest poczebana ) Bo ja osobiscie czymam boehmei smitha i spinfera i kedziora w tej samej tem i żyja. A co do murinusa to napoczątek bym nie polecał weź coś z Brachypelm a potem sie weź za coś agresywniejszego. A co do doniczek to sprawdzaja sie ale nie sa za estetyczne osobiście polecam dla malych pająków makówki a dla wiekszych osobników łupiny z orzecha kokosowego.

  4. #4
    wielebny84
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Chciałbum murinuska, ponieważ podoba mi się, że potrafi robić pajęczyny, no i jego obecność i zajmowanie się nim podnosi adrenalinę od której jestem poniekąd uzależniony. Np. kompię się w przeręblu, co też nie jest normalne. Latem na podnośniku 18 metrowym wjeżdżam do gniazd bocianich by pomagać przy obrączkowaniu. Obecność linii energetycznej tuż obok też daje do myślenia Ale po wszystkim jest radość. Jeśli ktoś ma możliwość odsprzedania mi za 20 zł z przesyłką jakiegoś ptasznika, który plecie nici to ok. Może być mały.

  5. #5
    wielebny84
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Różnicę wydaje mi się osiągnąć mógłbym robiąc dwa oddzielne źródła powiedzmy 15 i 20 Watt. zamierzam je osłonić przy górze plastikiem, które jest przy rowerach. Chodzi mi konkretnie o tylną osłonkę koloru czerwonego, w której jest żarówka.

  6. #6
    SHERON
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Jak lubisz adrenaline to weź se ubierz koszulke metaliki i pentagram na szuje i idź w niedziele na 10 00 do kościola. To bedzie adrenalina jak bedziesz zwiewał przed zgraja babć.

  7. #7
    wielebny84
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Nie jestem ani fanem metallici, ani nie mam zamiaru przed babciami uciekać Tak się zastanawiam czy murinus to jedyny gatunek plecący sieci ? Przyznam się, że nie przejrzałem wszystkich gatunków dostępnych w Polsce.

  8. #8
    sskin
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    moim zdaniem każdego pajaka choduje się inaczej ale jednak żeby wogule jakiejkolwiek praktyki nabrać to murinusa zostaw na później.. oczywiście zdecydujesz tylko Ty ;-) ale adrenalinka Ci skoczy jak Cie ugryzie:P hehe


    i jak chcesz jakiegoś małego do 20zł to nie wkładaj go od razu do takiego dużego terra


  9. #9
    wielebny84
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    Chciałbym to rozwikłać czy problem leży tylko w kwestii ryzyka związaneg z otwieraniem pokrywy, czy też innego. Słyszałem, że raczej zjada ofiary nie pozostawiając szczątków, problemem jedynie byłyby wylinki, ale na to tez sie znajdzie sposób Polak potrafi. Poza tym nie zakładam, że dam mu się ugryźć, żeby mi adrenalina podskoczyła

  10. #10
    PrzemekB
    Guest

    Re: rozpoczęcie hodowli - kędzierzawy,słoneczny

    jezeli jestes uzależniony od adrenaliny polecam np. poecilotherie ornate :] ... a tak na powaznie to chcesz male czy juz dorosłe te pajaki kupic??? bo dorosly murinus na samym poczatku... ehhh :/// troche zgroza ...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •