Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: uduszenie pajaka?

  1. #1
    esi
    Guest

    uduszenie pajaka?

    czy podczas wysyłki jest możliwe zbyt szczelne zapakowanie pająka? zestaw do zapakowania: pająk w pudełku od kliszy, pudełko owinięte pianką, papierem toaletowym, w folii "z bąbelkami". pytam bo wysyłałem pająka własnie tak zapakowanego i padł, jestem cholernie zaskoczony i szukam przyczyny. paczka szła 24godziny, nie wierze, że to z powodu wyziębienia. temperatura w nocy nie spadła poniżej zera, w dzień było ok. 8 st.
    pajaczek: brachypelma sp.


  2. #2
    Foxtrott
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    uduszenie odpada. z resztą teraz przy niskich temp pająkowi jeszcze bardziej zwalnia metabolizm.
    wysyłam bardzo podobnie pakowane pajaki już 2 czy 3 lata i nie zdarzyło mi się, zeby cos się udusiło.


  3. #3
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    dokladnie ,uduszenie raczej odpada ! nic nienapisales czy pajak byl zabezpieczony w kliszy w jakis sposob aby nielatal po kliszy ?wydaje mi sie ze mogl pasc przez jakies urazy ,,mechaniczne''! ?


  4. #4
    esi
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    no jasne, ze nie był luzem. kawałek chusteczki higienicznej włożony w kształcie leja, na to pajaczek i z góry przyciśniete tak aby nie było za dużo miejsca.


  5. #5
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    pajak mogl tez pasc jesli w pudelku po kliszy bylo zadu zo wilgoci ,i jesli to byl na dodatek maly pajak to mogl sie normalnie utopic ! zatykajac plucotchawki wodą ! mialem raz taki przypadek (dostalem tak zle zapakowanego pajaka z duza wilgotnoscia).


  6. #6
    esi
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    nie zwilżałem chusteczki w ogóle, pajak miał wilgotno w domu, jeden dzień by mu nie zaszkodził (poza tym wilgotnosc powietrza i tak jest wysoka).


  7. #7
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    esi- to wykluczylem wiekszosc mozliwsci ,zostala tylko niska temperatura,pajaczek byl malo ruchliwy ( niska temperatura w jakiej przebywal) co spowodowalo ze odbiorca pajaczka myslal ze pajak jest padniety i wyrzucil go niedajac szansy aby pajak nabral temperatury i powrocil do pelnego funkcjonowania . pozdrawiam


  8. #8
    esi
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    no akurat czekam az odeśle zwłoki. dzieki za wypowiedzi, pomogliście wiele, teraz jestem pewien, ze wina nie lezy po mojej stronie. pozdrawiam.


  9. #9
    Mały
    Guest

    Re: uduszenie pajaka?

    Tomek_Nie napisał(a):

    > pajak mogl tez pasc jesli w pudelku po kliszy bylo zadu zo
    > wilgoci ,i jesli to byl na dodatek maly pajak to mogl sie
    > normalnie utopic ! zatykajac plucotchawki wodą !

    Nigdy jeszcze nie czytalem o takim przypadaku, na jakiej podstawie stwierdziles, ze zatkal sobie plucotchawki woda ?? IMHO jest to niemozliwe...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •