Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: czerwona żarówka

  1. #1
    _aron_
    Guest

    czerwona żarówka

    Chce zainstalować w terrarium moich gekonów nocne oświetlenie używając czerwonej żarówki. W związku z tym mam takie pytanie: Czy mogę użyć w tym celu zwykłej czerwonej żarówki która ma fabrycznie pomalowaną bańke na czerwono czy musi to byż żarówka z czerwonego szkła? Jaka będzie różnica przy ich użytkowaniu?


  2. #2

    Re: czerwona żarówka

    Pomalowana przepuszcza jednak zwykłe światło. Najlepiej to żarówkę z czerwonego szkła. Widziałem ostatnio w Castoramie żarówkę (a raczej promiennik) 3 W za chyba 13,50 z czerwonego szkła.


  3. #3
    wh6fxe
    Guest

    Re: czerwona żarówka

    Fabrycznie malowane zarowki nie przepuszczaja swiatla. A z tym kolorem chodzi tylko i wylacznie zeby swialo nie bylo takei ostre ale ztonowane wiec sam zoabczysz czy swiatlo z zarowki razi w oczy czy tez nie:]. Ja polecam zwykle malowane... sa kilka razy tansze niz takei z kolorowego szkla i spisuja sie rownie dobrze:].


  4. #4
    _aron_
    Guest

    Re: czerwona żarówka

    dobra dzieki...uratowales mnie wh6fxe...


  5. #5

    Re: czerwona żarówka

    pomaluj raz zarówke i poczekaj jak wyschnie a potem sprawdz czy nie jest za jasna, jak za jasno to znów pomaluj. Ja malowałem moje zarówki 3 razy, w zalączniku jest zdjęcie jak to wygląda (w rzeczywistosci jest jasniej tylko mi zdjęcie za ciemno wyszło)

  6. #6

    Re: czerwona żarówka

    Witam. Ja U gekow mam zastosowana zarowke czerwona o mocy 30 wat i wszytko jest ok, Cieplo calt czas utrzymuje i jest ogolem ok. Aha zarowke kupilem norlamnie w sklepie za 6 zl.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •