Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Różnice w budowie między samcami i samicami

  1. #1
    SebastianE
    Guest

    Różnice w budowie między samcami i samicami

    Takie małe porównanie zrobione z nudów przed maturką :P Na zdjęciach b.smithi i b.boehmei.
    Najlepiej mieć 2 lub więcej osobników żeby sobie porównać. Uważam, że róznice są bardzo
    czytelne, zwłaszcza wielkość głowotułowia i grubość odnóży:






  2. #2
    vendetta
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    a co to są za jajka? (wężowe))?


  3. #3
    SebastianE
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    To są kamienie


  4. #4
    ketnip
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    ładnie spasione te pająki, dla mnie conajmniej wielkiej różnicy nie ma miedzy nimi


  5. #5
    SebastianE
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    Na żywo lepiej to troche wygląda :P A spasione są. Bynajmniej większe rosną (udowodnione :P ).


  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    Wygladaja tak samo. Powiem wiecej: tak sie nie da poznac plci, niestety. A co do zdjec B. boehmei. Samica jest starsza, niz 7 wyl. Przynajmniej to widac ze zdjec. Tak na marginesie, to chyba nie sadzisz, ze kazdy ma po kilka sztuk z tego samego gatunku, aby porownac? W tej chwili mam 4 B. emilia i 4 B. smithi w tym samym wieku i wszytsko wskazuje na to (opierajac sie na twojej metodzie), ze mam albo 4 samce, albo 4 samice - bo wygladaja identycznie . Ja pozostane przy tradycyjnej metodzie sprawdzania plci - czyli na podstawie wylinki.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    SebastianE
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    Ja nie napisalem ze to jest metoda rozrózniania płci Tylko, że SĄ WIDOCZNE różnice Na żywo są o wiele bardziej dostrzegalne. Nie mów mi Awikularia, że jak postawisz obok siebie samca i samice np. smithi L7 to nie bedzie różnić. Ktoś kto ma takie doświadczenie jak Ty, na pewno bedzie widział o co chodzi. A boehmei to samiczka L7. Może tak tylko wyszła na fotkach


  8. #8
    chrzanu
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    no fotki spoko, nie było jeszcze takiego zróżnicowania.
    ładnie je karmisz :P


  9. #9
    Jimbo
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    Trochę bez sensu, te pająki są zupełnie takie same. Zdjęcia różnią się zdecydowanie, ale jasnością. Nie rozróżnisz tak płci, to kompletna bzdura.

  10. #10
    SebastianE
    Guest

    Re: Różnice w budowie między samcami i samicami

    Sam pleciesz kompletne bzdury. Przeczytaj najpierw dokładnie posty a potem się wypowiadaj.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •