Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: terrarium i ogrzewanie

  1. #1
    jamaicaman
    Guest

    terrarium i ogrzewanie

    Witam, mam pytanie odnosnie ogrzewania w terrarium , robie terra dla ptasznika dorosłego (geniculata) i zastanawiam sie czy mozna zastosowac ogrzewanie specjalna zarowka z UV (konkretnie chodzi o te z exoterra) obawiam sie czy nie beda one zbytnio wysuszac powietrza ,co myslicie ??

  2. #2
    Maniak
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Spróbuj promiennikiem podczerwieni tej samej firmy (koszt ok 20-50 zeta zależy od mocy). Ja tak ogrzewam 2 terraria i zdaje egzamin. Dołączysz termostat (kolejne 20 zetów) i masz spokój


  3. #3
    rastafaq
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Zwykła żarówka 15 W (koszt 2 zeta) bez termostatu (koszt 0 zeta) suma 2 zeta = wystarczajace ogrzewanie.


  4. #4
    Maniak
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    chyba że nie chcesz żeby ci tak świeciło


  5. #5
    rastafaq
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Właśnie tak świeci....weź popatrz w przyszłość, dajmy na to 70 terrari i w kazdym te twoje wynalazki to ile kasy na to wydasz chlopie na samo oświetlenie.


  6. #6
    Saurus
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    I po co pajakowi UV? Poza tym te zarowki Exoterra niby specjalne to badziewie, przepalaja sie po miesiacu.


  7. #7
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Oj tak, podłączanie czegokolwiek innego, niż przewód do termostatu to bardzo dobry powód, żeby nie świeciło.
    Jamaicaman - zrób tak jak mówi Rastafaq, a jeśli chcesz mieć w miarę stałą temperaturę, to podłącz do termostatu przewód. Starczy na kilka terrariów.


  8. #8
    Saurus
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Ja nie mowie o termostacie, ten to dyskoteke robi w terra jak ma mierzyc temp. powietrza ;P
    Mowie o sytuacjach, gdy zarowka jest normalnie w ciagu dnia wlaczona.


  9. #9
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    Wiem, że Ty o termostacie nie pisałeś. Włącz wyświetlanie drzewka, to będziesz wiedział, kto komu odpowiada.


  10. #10
    Vagansmen
    Guest

    Re: terrarium i ogrzewanie

    ja kupiłem żarówke exoterra, świeciła mi około 4 minut i siadła, na serio


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •