Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Papiery

  1. #1
    galek3
    Guest

    Papiery

    Witam

    Ma ktos moze papiery na b. smithi L11
    i b. vagans L 13

    kupie...

  2. #2
    galek3
    Guest

    Re: Papiery

    I mam jeszcze pytanie
    Mam wslasnie takie samiczki i pare i nnych i sa one bez papierow - takie kupilem
    to co mam zrobic zeby zalatwic te papiery??


    z gory dzieki

  3. #3
    Maniak
    Guest

    Re: Papiery

    Z tego co mi wiadomo (dzwoniłem w tej sprawie do salamandry) pajęczaki nie podlegają rejestracji więc papierów ci nikt oficjalny (urząd czy weterynarz) nie wystawi. Chodzi ci zapewne o zaświadczenie urodzenia w niewoli. Jeśli kupiłeś w sklepie zoologicznym poproś ich o wypisanie takich zaświadczeń. Jakby nie chcięli ci wystawić to możesz ich postraszyć salamandrą (oni lubią się zajmować takim czymś - szczególnie smithasami bez papierów). Jeśli kupiłeś u prywatnego hodowcy poproś jego o takie papiery. Niech ci napisze imienne zaświadczenie. Oczywiście może odmówić a wtedy jak o się mówi po polsku: "dup* zimna" :/.


  4. #4
    Olav
    Guest

    Re: Papiery

    Czyli jak?? Papiery na to ze w niewoli urodzony, to chodowca wystawia??


  5. #5
    ponczos
    Guest

    Re: Papiery

    Idż na forum "Rejestracja, CITES" - tam jest mnóstwo taskich wątków, poczytaj archiwum i wszystko bedziesz wiedział, ale zapewniam Cię że jest tak popieprzone że sam tego do końca nie rozumiem.. )


  6. #6
    Olav
    Guest

    Re: Papiery

    Dlatego jush tam nie zagladam A taq na poważnie to dzieki.... (wstyd sie przyznac, zle wczesniej nie zauważylem "rejestracji", ale to moze z powodu szybkiego przewijania d forum "sprzedam")


  7. #7
    robert.p.
    Guest

    Re: Papiery

    Nikt nie da ci papierów na tak duze pająki.Gdy one sie rodziły ustawa która wtedy obowiązywała była inna niz teraz.Pająki nie podlegają rejestracji ,a swiadectwo urodzenia w niewoli można dostac tylko na młode które sie legną(a i tak nie w kazdym miescie).
    Po prostu nie przejmuj sie takimi szczegółami


  8. #8
    galek3
    Guest

    Re: Papiery

    Robert wlasnie o to mi chodzi co mowisz przeciez kiedys to prawo nie obowiazywalo to z kad mam miec te paiery na tak duze pajaczki???
    Pisze bo gosc mnie straszyl salamandra, bo nie mialem papierow na albopilosum dorosla samice, ktora kupilem od " Barto "
    Ale ok dzieki wszystkim


    pozdrawiam
    galek3

  9. #9
    robert.p.
    Guest

    Re: Papiery

    Nie wezmiesz papierów znikąd.Wszyscy mają ten problem,nie łam sie.


  10. #10
    galek3
    Guest

    Re: Papiery

    ok dzieki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •