Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Kokon S.calceatum-otwieranie

  1. #1
    robert.p.
    Guest

    Kokon S.calceatum-otwieranie

    Witam.
    Pare dni temu przyszedł czas by zabrać kokon mojej samiczce S.calceatum-"weterance" z 2 juz kokonami na koncie.Mineło 3 tygodnie od zrobienia trzeciego-najwyższy czas zabrać go z oprzędu.

    "domek " samiczki wygląda z zewnątrz tak:



    Kokon tego gatunku nie jest przenoszony przez samicę,tak jak to bywa np.u brachypelm.Jest wbudowany w oprzęd i można go wyjąc tylko niszcząc przy okazji "mieszkanko"samiczki.Po odchyleniu zakrywającej go kory oprzęd jest wyrażnie widoczny.Samica pozostaje na nim starając sie bronić jaj:



    Lepiej widać ją na zbliżeniu:



    Samica wbrew pozorom-to przecież agresywny gatunek-łatwo daje się odstraszyć i ucieka w dalszy kąt terraria.Kokon nie jest broniony zbyt mocno.Znacznie więcej inicjatywy przejawiają w tym względzie np.pająki z rodzaju psalmopoeus.
    Cały oprzęd zostaje wyrwany z terrarium i wyciągnięty.To brutalne zniszczenie gniazda,lecz niestety niezbędne.
    po wyjęciu nieotwarty jeszcze kokon wygląda właśnie tak:



    Po delikatnym rozcięciu kokonu widać ze nimfy już sie wylęgły.Są już w 2 stadium rozwojowym,i jak na swój wiek są dosyć ruchliwe.



    Dopiero po wysypaniu całości lęgu widać jego ilość.Jest to sto kilkadziesiąt sztuk.Po kilku tygodniach w inkubatorku staną się pajączkami i rozpoczną samodzielne życie.



    Mam nadzieje że fotki Wam się podobały


  2. #2
    Robson
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    fajna historia

  3. #3
    Markoś
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    Robercie zawsze robisz extra historyjki bardzo dobrze sie je czyta i oglada fotki


  4. #4
    PLU
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    WITAMRobercie rób takich rzeczy jak najwięcej sssuuupppeeerrrr


  5. #5
    puss
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    bardzo mi sie podoba to co robisz, czyżby juz wkrotce byly do nabycia male pajaczki moze tym razem sie juz skusze

  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    Fajna sprawa, Robercie. Ehh, ja tez lubie miec maluchy w inkubatorku .

  7. #7
    tosik
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    Gratulacje ja to nie mam cierpliwości czekać aż sie wyklują młode ;] sprzedaje przed czasem a ile kokonów sie marnuje


  8. #8
    lukasz_dyn
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    Robercie, a ja mam pytanie dotyczace tej kory w terrarium - preparowana jest jakoś ? i czy to zwykła kora ?

  9. #9
    robert.p.
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    To zwykła kora,nie bawię sie w preparowanie-w końcu w naturze nikt jej nie przygotowuje specjalnie


  10. #10
    robert.p.
    Guest

    Re: Kokon S.calceatum-otwieranie

    Heh,one już są do nabycia-jak to można zauważyc w dziale "Sprzedam"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •