Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Skakun niejadek :(

  1. #1
    Black Flame
    Guest

    Skakun niejadek :(

    Mój wczoraj złapany skakun lolek nic nie chce jeść. Wczoraj dałem mu mrówkę. Nie zjadł. Dałem mu samo mięso - nie zjadł. Dałe mu muszkę (podobną do pszczoły) - nawet jej nie tknął. Jutro kupię pinki (o ile wędkarski będzie otwarty) i zobaczymy czy zje... Czy to normalne? Czym go mogę karmić?


  2. #2
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    sproboj mu podac jakas muszke mała . lolek ladne imie


  3. #3
    Atrax
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    I raczej nie karm mrowkami.


  4. #4
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    Nom ładne. Mama wymyśliła mu takie imię A ponoć nie lubi pająków Mam jeszcze 1 problem. Cały czas Lolek chodzi z prawym przednim odnóżem do przodu tzn. Ma je uniesione cały czas :/ Co z nim?


  5. #5
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    W czym go trzymasz? Skakun powinien mieć wg mnie dużo większe pudełko, niż odpowiadający mu rozmiarami ptasior, żeby miał miejsce do polowania. Włóż do środka jakąś gałązkę, żeby miał jak planować ataki.
    Daj mu owocówkę, a nie pinki.
    Mrówkami to krzywdę mu prędzej zrobisz. :/
    Kiedyś też znalazłem skakuna i miał identyczny objaw z nogą. Myślałem, że cosik mu się stało, ale może ten tym tak ma? :| Może wyprostowana noga przejmuje zmysł dotyku, gdy się zrobi ciemno. A może po prostu Twój i mój miał jakiś problem z nogą. Trudno mi powiedzieć.


  6. #6
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    W czym go trzymasz?
    Pudełko plastikowe po posypce. Przezroczyste, prostokątne. 11cm długości 8 szerokości i tylko 3,5 wysokości :/ Na co zmienić pudełko? Może do słoja go?

    Włóż do środka jakąś gałązkę, żeby miał jak planować ataki.
    Mało miejsca :P

    Daj mu owocówkę, a nie pinki.
    Jak ja je złapię? Przecież są małe jak nie wiem :P


  7. #7
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    Fiu fiu, toż to prawie pudełko od zapałek. :/
    Co najmniej duży słoik, a najlepiej polecam pudełko o wymiarach mniej więcej 20x20x20 cm. Skakuny do polowania wykorzystują wzrok, więc nie będzie problemu, że ni zlokalizuje ofiary. Poza tym musi mieć dość miejsca, żeby skoczyć (a udane skoki zdarzają im się z odległości 10 cm, co przy ich rozmiarach jest nie lada osiągnięciem ).

    Złapanie owocówki nie jest żadnym problemem. Kładziesz gdzieś nadgryzione jabłko i po jakimś czasie same się zlecą. Później wystarcy je tylko czymś przykryć i wszystko.


  8. #8
    garo
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    Mysle ze tak bo moze jest juz najedzony !!!

    Ale na pewno jak mu dasz pinke to nia nie pogardzi ale sprobuj mu ja podaz np za tydzien a nie tak odrazu.



    Pozdrawiam garo

  9. #9
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    Bestia właśnie przeniosła się do słoika. Ma tam ziemię i parę kamyczków. Jutro dam mu gałęzie. Będę mu hodował owocówki


  10. #10
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun niejadek :(

    Kurde! O co mu chodzi?! Duszno mu czy jak? Lolek cały czas siedzi przy zakrętce ze słoja (a nie mały ten słój! [30cm wys. 15cm szer.]) Na dole ma wszystko. Co mu?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •